Як відремонтувати гумовий човен. чи можна 88 клеєм заклеїти човен.

Гумовий човен - важливий транспорт для будь-якого рибалки. Вона дозволяє безшумно і відносно легко дістатися до будь-якого місця водойми. Недолік гумового човна - легкість пошкодження покриву, його легко проколоти гачком, багром, ножем і навіть гострим сучком. Головне - вчасно помітити прокол або поріз і відремонтувати гумову човен .
Вам знадобиться
  • - мило;
  • - ножиці;
  • - матеріал для латки;
  • - ролик;
  • - важкий вантаж;
  • - гумовий клей;
  • - наждачний папір;
  • - капронові нитки і голка;
  • - бензин або ацетон.
Інструкція
1
Щоб виявити місце проколу, накачайте її і опустіть у воду. Найкраще робити це на водоймі, але при бажанні можна поміститися і у ванній - просто не накачуйте човен до кінця і оглядайте по черзі різні її частини. Або просто змастіть підозрілі місця мильною піною. Місця проколів або порізів ви виявите по бульбашок, відзначте їх маркером або ручкою.
2
Підберіть матеріал для прокладки. Краще всього використовувати клапоть, який йде в комплекті ЗІП з новою човном, але, якщо його вже немає, купите в риболовецькому або мисливському магазині набір заплаток. В крайньому випадку можна використовувати інші гумові клапті, аби вони були відповідного розміру.
3
Відріжте латочку таким чином, щоб вона перекривала ушкоджене місце з запасом в 2-3 см. Краї закруглите, щоб вони не обдирають під час експлуатації, краща форма для латки - кругла або овальна.
4
Великий розрив попередньо зашейте капроновими нитками, стібки повинні бути дрібними і частими.
5
Місце навколо проколу і внутрішню частину латки зачистите наждачним папером, щоб клей краще схопився. Потім матеріали промийте водою, висушіть і знежирте бензином або ацетоном.
6
Для того, щоб заклеїти човен , візьміть спеціальний гумовий клей (підійде клей 4010, 4508, 88Н, 4НБув, самовулканізірующіеся клеї, невулканізовані гумові суміші в органічних розчинниках). Якщо клей дуже густий, розбавте його розчинником, розмішайте і збовтайте.
7
Промажьте латочку і місце на човні тонким шаром клею. Через 10-15 хвилин перевірте лезом ножа - клей повинен підсохнути і майже не прилипати. Нанесіть ще один шар клею і притисніть латку до поверхні човна.
8
Добре розгладьте латку, прокатайте роликом або іншим циліндричним предметом, щоб вигнати повітря. Покладіть зверху важкий предмет і залиште на добу. Незважаючи на те, що клей висохне через 24 години, не надувайте човен ще 1-2 дні, щоб досягти максимальної міцності з'єднання.