Як потрібно поводитися за столом.

Етикет включає в себе безліч правил, тонкощів і нюансів, які не в змозі запам'ятати жодна людина. Однак запам'ятати правила поведінки для ситуацій, в яких будь-яка людина буває дуже часто, просто необхідно. Наприклад, поведінка за столом .
Інструкція
1
Усаджуйтеся красиво. Не розвалюється на стільці так, нібито це домашнє крісло. Сидите на краю стільця, поставивши ноги рівно і випрямивши спину. Нехай навіть під час застілля ваша постава залишається гордою. Звичка сутулитися не тільки не красива, але й шкідлива.
2
Чи не присувається до столу занадто близько і тим більше не налягайте на нього грудьми. Вам повинно бути зручно обслуговувати себе, доглядати за сусідкою, якщо це необхідно, не відчуваючи при цьому утруднення і без небезпеки щось на себе або ту ж сусідку перекинути. До речі, існують прийняті в усьому світі стандарти. Так, наприклад, між вами і стільницею повинна залишатися відстань приблизно в долоню, а підставкова тарілка на столі розташовується на відстані шириною в пару пальців від його краю.
3
І, до речі, не кладіть лікті на стіл. На ньому мають лежати лише кисті рук. Хоча більшості людей це правило викладають ще в дитинстві (згадайте батьківське «прибери лікті зі столу!»), Ставши старше багато його підзабувати. В перервах між стравами руки складають на корениться або на підлокітниках крісла.
4
Сівши за стіл і виявивши на тарілці або поряд з нею тканинну серветку, не намагайтеся заткнути її за комір на манер доктора Борменталя. Сьогодні це вважається поганим тоном. Краще розгорніть тканину, складіть вдвічі і покладіть на коліна. Головне призначення цієї серветки - захистити вашу одяг від випадковостей і колізій, що трапляються за столом . Руки ж витирають тільки паперовими серветками. Ними ж промакивать рот. Причому не витирають, а саме промакивать, акуратно торкаючись губ і куточків рота.
5
Не забувайте про те, що ложку і ніж тримають у правій руці, а вилку в лівій. Навхрест складені на тарілці прилади позначають ваше бажання зробити паузу. Сигналом ж до того, щоб прибрати прилад або замінити блюдо (якщо, скажімо, ви обідаєте в ресторані) є вилка і ніж, покладені паралельно і по діагоналі - так, щоб їх ручки дивилися в нижній правий кут. Після того, як з'їдено перше блюдо, ложку просто залишають в тарілці.
6
Пам'ятайте, що птицю, рибу, як і м'ясо так само їдять, використовуючи вилку і ніж. Причому кісточки з рота витягають не пальцями, а за допомогою того ж приладу, яким їдять. Потім їх акуратно відкладають убік.
7
Поводьтеся чемно щодо своїх співтрапезників, будьте їм зручні. За столом не можна сміятися в голос, з'ясовувати стосунки, розмовляти голосно, тим більше, намагатися щось сказати з набитим ротом. Крім того, що це неестетично і образливо для співрозмовника, ви до того ж ризикуєте вдавитися.