Як обробити краю серветки. Як обробити край гачком.

Гарно оформлений стіл створює особливе, святковий настрій. Немаловажне значення в його оздобленні має ошатна серветка. Вона може багато сказати про господарку будинку. Обробіть краю серветок для сервірування оригінальним чином і здивуєте своїх гостей.
Вам знадобиться
  • - серветка;
  • - голка і нитка;
  • - мережива;
  • - гачок і нитка «Ірис» білого кольору;
  • - шматок тканини в клітку або обробна стрічка.
Інструкція
1
Найпростіший і популярний спосіб обробки краю серветки - підрублювання. Для цього по периметру акуратно підігніть тканину навиворіт два рази, щоб не вибивалися нитки. Наживите і прострочіть на машинці. Серветка готова.
2
підрубаний таким чином лляну або бавовняну серветку можна обв'язати навколо гачком. Почніть обв'язку стовпчиками без накиду, намагайтеся не стягувати тканину. Далі продовжите роботу і виконайте по периметру звичайний «віяло» або інший ажурний візерунок.
3
Підігніть краю серветки навиворіт і замітає їх. Пристрочите по периметру готову мереживну стрічку. Для серветки з бавовняної тканини підійде тонке синтетичне мереживо. Для льняного вироби краще використовувати в'язане полотно шириною в 1,5-2 см.
4
Краї серветки з тканини з простим переплетенням нитки можна оформити осипкой і мережкою. Щоб виконати осипку, висмикніть декілька ниток основи по периметру вироби. При цьому ви отримаєте невелику бахрому по краю м.
5
Для виконання простої мережки зробіть продержку. Спочатку підчепите голкою і потім обережно витягніть з тканини кілька ниток в 1-2 см від краю серветки. Доріжку можна зробити тим ширше, чим товще і міцніше тканина, зазвичай 0,5-1 см. Виконайте такі продержку по всьому периметру вироби.
6
Красиво виглядатиме щільна однотонна лляна серветка з окантовкою з картатої тканини. Розкроїте оздоблювальний матеріал за розмірами серветки на смужки шириною 3 см. Всього вам буде потрібно 8 однакових деталей на один виріб. При цьому обов'язково залиште 1 см на подгибку.
7
Зробіть дві однакові «рамки» для серветки, пристрочивши одна до іншої чотири смужки. Шов повинен йти навскоси в куточках з виворітного боку матеріалу. Складіть отримані деталі разом лицьовою стороною назовні. Вкладіть між ними серветку. Наживите «рамки» на основу, підігнувши їх краю . Прострочіть на машинці. Підігніть і прострочіть зовнішні краю окантовки.