Як організувати облік товару.

Облік товара формально можна розділити на три етапи: надходження, переміщення в місця зберігання та продаж. При надходженні від продавця відповідно до законодавства товари повинні супроводжуватися такими документами, як товарно-транспортні накладні, товарні накладні, рахунки-фактури і т.д. Якщо ж при поставці були надані не всі документи, то товар оформляється за договором комісії і виписується приймальний акт.
Інструкція
1
Випишіть довіреність співробітнику організації, який прийматиме товар, що надійшов по залізної договорі або авіаперевезеннями. Він має з'явитися на місце прийому товара з паспортом. При прийомі товара на станції або надійшли іншим видом транспорту представник повинен перевірити стан місця перевезення (вагона або контейнера), в якому був доставлений товар, в присутності представників перевізника. Після цього він приймає вантаж по товарно-транспортної накладної, один примірник якої залишається у продавця, інший повинен бути переданий вам, як покупцю.
2
При отриманні товара на склад копія прибуткової накладної та супровідні документи мають бути віддані в бухгалтерію.
3
Якщо кількість товара або його якість не відповідає поданим документам, то випишіть акт, в якому повинна бути поставлена підпис співробітника, приймаючого вантаж, і представника постачальника.
4
Після отримання товара зафіксуйте в книзі (журналі) обліку довіреностей номер і дату супровідних документів.
5
Випишіть прибутковий ордер, який фіксує надходження товара на склад. Якщо ви є платником ПДВ, то угода повинна містити такий документ, як рахунок-фактура. Її отримання зафіксуйте в книзі покупок.
6
При продажу товара випишіть накладну в чотирьох примірниках: перші два залишаються у вас (для бухгалтерії і для обліку на складі), дві інші передайте покупцеві (для бухгалтерії та надання на склад покупця).
7
До товарної накладної, якщо ви є платником ПДВ, обов'язково випишіть рахунок-фактуру в трьох примірниках. Один примірник залиште у себе, два інших віддайте покупцю. Рахунки-фактури повинні бути збережені і враховані в книзі продажів.
8
Якщо на складі на момент проведення операції немає необхідної кількості товара, то випишіть видаткову накладну з фактично відпущеними кількістю товара. Покупець або його представник повинен розписатися в отриманні товара на накладній. Він перевіряє наявність товара, документів, сертифікатів якості і т.д. Після цього матеріально відповідальна особа доставляє товар на територію складу своєї організації і передає його комірнику.
9
Якщо ви є платником ПДВ, розрахуйте на підставі книги покупок і книги продажів суму податку на додану вартість підлягає сплаті в бюджет.
10
відзвітувати до контролюючих органів на підставі отриманих та виданих документів в процесі торгівлі.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на заповнення документів та їх відповідність вимогам бухгалтерського обліку. В документах повинні стояти підписи та печатки обох сторін, все рядки і графи накладних і рахунків-фактур повинні бути заповнені і достовірні.
Корисна порада
При надходженні товару від постачальника обов'язково перевірте збереження товару після його транспортування і зафіксуйте його пошкодження в присутності представника постачальника.