Як відмити акрил. Як відмити дерево від фарби для волосся.

Акрилова фарба є універсальним засобом, який підходить практично для будь-якої поверхні. Вона складається з води, спеціального пігменту і акрилової смоли. Ці компоненти забезпечують фарбі хорошу стійкість, швидке висихання, а також високий рівень безпеки. Разом з тим відмити плями, що залишилися після роботи з акрилом, буває досить важко.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - засіб для чищення;
  • - харчова сода;
  • - губка;
  • - гостре лезо або ніж ;
  • - смивка для акрилової фарби;
  • - гумові рукавички;
  • - захисна маска.
Інструкція
1
Акрилові фарби при висиханні утворюють особливу міцну плівку, яка схоплюється з обробленою поверхнею. Тому видаляти небажані плями акрилу потрібно якомога раніше. Візьміть губку і рясно змочіть її в теплій воді. Витріть свіжі сліди фарби, яка ще не встигла висохнути. Замочіть кисті, якими ви наносили фарбу, в ємності з теплою водою на півгодини. Промийте їх під краном, остаточно видаливши залишки акрилу.
2
Якщо плями встигли трохи підсохнути, але з моменту з появи не минуло більше доби, обробіть забруднене місце теплою водою з додаванням засобу для миття посуду або звичайної харчової соди. Абразивні речовини, що входять до їх складу, допоможуть позбутися слідів акрилової фарби.
3
Старі і добре висохлі плями акрилу видалити водою неможливо. Тому можна спробувати впоратися з ними за допомогою гострого леза. Візьміть добре заточений ніж або лезо для гоління і акуратно зіскоблити частинки фарби з поверхні. Подібний метод досить ефективний для пластику, металу або підлогового покриття (лінолеуму або ламінату). При роботі дотримуйтеся обережності, щоб не пошкодити оброблювану поверхню і не поранити руки.
4
Застарілі плями, розташовані на більш чутливих місцях, можна вивести, використовуючи спеціальний засіб для змивки фарби. Купіть в будівельному магазині змивку для акрилу або універсальний очищувач, відповідний для видалення будь-яких плям від фарби. При роботі з даними хімічними речовинами прийміть всі необхідні заходи обережності (надіньте гумові рукавички і захисну маску). Нанесіть засіб на акрил і залиште його на 20-30 хвилин. Потім обробіть забруднену поверхню губкою або ганчіркою, змоченою в очищувачі. Після цього видаліть залишки акрилової фарби м'якою чистою тканиною.