Як обжати виту пару з 4 проводів.

Вита пара - це вид зв'язного кабелю, часто використовуваного при монтажі різного роду мережевого обладнання. При експлуатації кручений пари нерідко виникає необхідність її обтиску, що само по собі не є важким завданням навіть для новачків.
Інструкція
1
Для обтиску кручений пари використовуйте такі стандартні схеми обтиску, як T568B або T568A для чотирьох проводів. Від бухти необхідно відрізати потрібний розмір кабелю кручений пари, найзручніше це зробити різаком, вбудованим в обжимний інструмент (крімпер). Три сантиметра довжини кабелю очистіть від ізоляції. Це можна зробити ножем або ножицями, проте краще й швидше ви справите необхідну операцію, використовуючи інструмент для зачистки витої пари, довжина його леза відповідає товщині ізоляції кабелю.
2
Для зниження перешкод розплітати провідники необхідно на довжину близько двох сантиметрів, не більше. Відведіть розплетені провідники один від одного, і вирівняйте їх між собою, дотримуючись обрану схему обтиску. Схеми різняться в залежності від кабелю та функціонального призначення. Дуже точно спеціально призначеним ножем обріжте провідники так, щоб їх довжина від кінців до ізоляції становила один сантиметр два міліметри.
3
Уважно стежачи за тим, щоб провідник не переплелися, застроміть їх в коннектор до упору в передню стінку. Не пропустіть з виду ту обставину, що сполуки першого і другого кінця проводу щодо коннектора повинні збігатися. Акуратно, але з досить сильним натисканням зробіть обтиск кручений пари. Ця дія проводиться спеціальними кліщами з поміщеним в них коннектором. Обтиск кручений пари другого коннектора робиться за аналогічною схемою.
4
Після проведених дій упевніться у правильності обтиску. Переконайтеся в наявності або відсутності контакту і в дотриманні або, навпаки, в недотриманні правильної послідовності в провідниках. Для цього скористайтеся спеціальними інструментами, призначеними для тестування сигналів в провіднику.