Як оповістити населення.

Надзвичайні ситуації трапляються навіть у мирний час. Пожежі, повені, техногенні катастрофи бувають не так уже й рідко. Запобігти їх вдається не завжди. Порятунком жителів займаються призначені для цього служби МНС. Заходи будуть більш ефективними, якщо населення вчасно дізнається про загрожує йому небезпеки і отримає відомості про те, як діяти в ситуації, що виникла.
Вам знадобиться
  • - телестудія;
  • - редакція радіо;
  • - апаратура для оповіщення;
  • - оператори мобільного зв'язку;
  • - міська локальна мережа або міський форум.
Інструкція
1
Апаратуру для масового оповіщення населення багато хто розцінює як пережиток минулого. Але це далеко не так. Такі системи збереглися в багатьох населених пунктах. Там, де є підвищена небезпека виникнення техногенної катастрофи, наприклад в поселеннях поряд з об'єктами ядерної енергетики, працездатність таких систем постійно підтримують фахівці МНС.
2
Складіть повідомлення, яке необхідно передати всім жителям. Воно має бути коротким і зрозумілим, в ньому має бути конкретна вказівка на характер небезпеки. Вкажіть, що робити жителям, а також шляхи і збірні пункти можливої евакуації. У разі необхідності використовуйте сигнали, призначені для різних видів небезпеки. Напишіть такий текст, щоб він однаково добре підходив і для читання по радіо чи телебаченню, і для швидкого розміщення на форумах і в соціальних мережах, а також для СМС. Можна зробити два варіанти, трохи скоротивши той, що призначений для мобільних операторів.
3
Створіть розсилку. Забийте в адресний рядок електронної пошти адреси всіх засобів масової інформації та розішліть їм повідомлення з написаним вами текстом. У листі можна попросити допомогти вам поширити інформацію на форумах і в соціальних мережах.
4
Домовтеся з місцевими представництвами мобільних операторів і відправте їм повідомлення електронною поштою або по мобільнику. Вони, в свою чергу, сповістять всіх своїх клієнтів протягом декількох хвилин.
5
Виступите по місцевому радіо і телебаченню. Можна відразу зробити запис для всіх засобів масової інформації. Це займе набагато менше часу, ніж якщо ви будете об'їжджати всі студії. В екстреній ситуації для зйомки згодиться навіть аматорська камера. Краще, якщо із зверненням виступить керівник місцевого підрозділу МНС або глава муніципального освіти.
Зверніть увагу
Якщо для підготовки до небезпеки є якийсь час, дайте інформацію і в газети. В екстреній ситуації вони вам не особливо допоможуть, тому що верстка та друк в друкарні вимагає досить тривалого часу. Але якщо, наприклад, вам потрібно оповістити громадян про майбутньому високому паводку або початку пожежонебезпечного сезону, не нехтуйте і цією можливістю. Крім усього іншого, газета дозволяє більш детально пояснити населенню, що саме потрібно робити і навіщо. Текст може бути більш об'ємним і докладним, ніж для радіо. Використовуйте також електронні засоби масової інформації.
Корисна порада
Про порівняно віддаленій небезпеки можна попередити жителів і за допомогою листівок або оголошень на під'їздах. Незважаючи на те, що такі оповіщення стали звичними і саме з цієї причини читають їх не всі, деякі все-таки вважають за необхідне переглядати те, що в них написано.