Як відтерти ручку з одягу.

Сліди, залишені чорнильною або кульковою ручкою на одязі - явище досить поширене. Особливо часто з даною проблемою стикаються діти. Відтерти плями від ручки можна перевіреними народними засобами.
Вам знадобиться
 • - пральний порошок;
 • - засіб для миття посуду;
 • - лимонний сік;
 • - столовий оцет;
 • - спирт;
 • - настойка валеріани;
 • - кухонні губка;
 • - вода.
Інструкція
1
Врахуйте, свіжа пляма набагато більше піддається виведенню. Не зволікайте з пранням, якщо ви помітили слід від ручки на улюбленій речі. Цілком імовірно, що в даному випадку вам не потрібні спеціальні засоби. Просто заперіть дану ділянку пральним порошком. Через 15-20 хвилин обполосніть виріб чистою водою і гарненько просушіть. У разі необхідності повторіть процедуру ще раз.
2
Не менш ефективно з плямами від ручки справляється засіб для миття посуду. Невелика кількість рідини нанесіть безпосередньо на ділянку забруднення. Потріть пляма кухонної губкою або маленькою щіткою до утворення піни. Після цього промийте виріб теплою водою і просушіть в добре провітрюваному приміщенні (лоджії, балконі).
3
Застаріле пляма від ручки спробуйте вивести за допомогою настою валер'янки. Для цього нанесіть кілька крапель засобу на необхідну ділянку вироби. Після того як настій вбереться, потріть пляму кухонною губкою. Цей метод особливо ефективний, якщо забруднення утворилося на замші, шкірі або плащової тканини.
4
Використовуйте столовий оцет або спирт для виведення плям від ручки. Будьте обережні при використанні даних коштів на кольорових тканинах. Нанесіть невелику кількість оцту (спирту) на пляму. Через 20-30 хвилин виперіть виріб з додаванням мильного розчину або прального порошку. До речі, дані кошти ви можете також замінити лимонним соком. У разі необхідності повторіть процедуру ще раз.
5
Якщо запропоновані варіанти не приносять очікуваного результату, зверніться за допомогою до фахівців. У хімчистці, вивчивши ступінь забруднення тканини, підберуть необхідні професійні засоби для видалення плями. Таким чином ви значно заощадите свій час і збережіть улюблену річ.
Коли дитина або ви самі по необережності забруднили ручкою якусь поверхню, ні в якому разі не можна панікувати. Чорнильні плями не смертельні і найчастіше досить легко оттираются підручними засобами. Важливо інше - правильно підібрати ці самі кошти.
Вам знадобиться
 • Спиртовмісні рідини: власне спирт, одеколон
 • Рідина для зняття лаку або ацетон
 • Засіб для зняття макіяжу
 • Меламиновая губка
 • Лак для волосся
 • Автомобільні серветки
 • Ватні тампони, губки, вода і мило
 • Багато терпіння і любові
Інструкція
1
Якщо ручкою змальовані шпалери. Вінілове покриття можна протерти добре віджатою губкою з мильною піною. Сильно терти не варто, тому волога може наситити матеріал, з якого зроблені шпалери, і навіть зіпсувати його. Цей експеримент можна проводити з паперовими шпалерами, оскільки чорнило можуть розмитися, а папір покриється некрасивими катишкамі.
2
Розпис «під хохлому» може з'явитися і на шкіряному дивані або сумці. У цьому випадку ви можете спробувати традиційні засоби. Капніть трохи спирту або рідини для зняття лаку на ватний тампон. Акуратно протріть забруднене місце. Якщо з першого разу пляма не Відтерло, спробуйте ще, приклавши трохи більше зусиль. Але слід бути обережними, спирт може трохи висвітлити колір поверхні .
3
Серед професіоналів і домогосподарок популярні меламінові губки. Продаються вони в господарських відділах великих магазинів або замовляються через представників мережевих компаній. Така губка легко відтирає і чорнильні плями, та інший бруд практично з будь поверхні . Єдиний недолік - труднощі з пошуком в невеликих населених пунктах і, часто, висока вартість.
4
Непогано справляється зі слідами кулькової ручки ... звичайний лак для волосся. Побризкайте трохи на пляму, потім протріть губкою. Повторіть процедуру 2-3 рази. Зазвичай пляма блідне і сходить через кілька хвилин. Гелеву ручку можна відтерти наступним чином. Намочіть ватний тампон засобом для демакіяжу і обережно протріть поверхню. При необхідності повторіть.
5
Автолюбителям можна порадити протерти слід від ручки автомобільними серветками. Вміщені в них речовини прекрасно справляються з чорнилом, але не чіпають фарбу самої поверхні .