Як відучити кусатися лабрадора. Як відучити щеняти лабрадора кусатися.

Часто люди, принісши додому цуценя лабрадора , бувають так зачаровані їм, що починають сприймати його як м'яку іграшку, абсолютно забуваючи, що собака - це тварина, що має дані природою вроджені інстинкти, які певним чином впливають на його поведінку в тому чи іншому випадку. І коли в один прекрасний день з'ясовується, що у малюка гострі зуби, і він може досить чутливо вкусити за руку чи за ногу, відразу ж виникає здивоване запитання, а що ж буде далі?
Інструкція
1
До 4 місяців щелепи цуценят ще досить слабкі і зуби використовуються не з метою захисту, а для ігор. У цьому віці він вчаться спілкуванню з родичами, засвоюють відносини всередині зграї. Якщо, граючи з одноплемінниками, кусає занадто сильно, то у відповідь чує неприємний вереск і розуміє, що заподіяв біль. Так він вчиться порівнювати силу укусу. Люди, серед яких малюк живе, сприймаються ним як родичі, його зграя. І, маючи вже свій власний життєвий досвід і звичку кусатися при іграх, він переносить це на відносини з господарями.
2
Коли цуценяті хочеться пограти з господарем, то він починає злегка покусувати його. Якщо людина його відштовхує, то він сприймає це як продовження гри. Укуси посилюються. Якщо ви не відштовхнули малюка, почали грати ним, це буде сприйнято як заохочення, укуси триватимуть і посилюватися. Таке ігрове поведінка вимагає корекції з боку господаря, оскільки може перерости в серйозну проблему.
3
Якщо під час гри ваш вихованець вкусив вас, не бийте та не лайте його. Отреагируйте так, як зробив би це інший щеня - голосно і неприємно взвізгніте. Цим ви дасте зрозуміти, що вам боляче. Припиніть гру, відійдіть. Якщо ви постійно будете реагувати на ігрові укуси таким чином, то незабаром помітите, що кусатися щеня став рідше і не так сильно, як раніше.
4
Такий метод є дієвим в період до 4,5 місяців. Пізніше у собак виростають постійні зуби, і виникає проблема домінування. Щеня починає вважати себе головним у сім'ї. Ваше завдання - пояснити, хто є ватажком зграї і яке місце він сам в ній займає.
5
Не бийте собаку і не кричіть на неї. Часом такі дії сприймаються, як продовження гри. Укуси при цьому можуть стати ще сильніше. Візьміть цуценя за загривок і притисніть мордочкою до підлоги. Погляньте в очі і строго скажіть: «Не можна». Протягом 15-20 хвилин не реагуйте ні на які його дії.
6
Не дозволяйте цуценяті спати на ліжку. Входите в двері і піднімайтеся по сходах попереду нього. Примусьте поступатися собі дорогу. Годуєте після того, як поїсть вся родина. Дайте зрозуміти, що їду він повинен заробити. Спочатку подайте будь-яку команду і добийтеся її виконання, а тільки потім погодуйте.
Якщо собака починає кусати свого господаря, вона тим самим показує свою перевагу над ним, намагаючись зайняти домінуючу позицію. Дуже важливо в такій ситуації проявити твердість, строгість і впевненість, і ні в якому разі не піддаватися на провокацію з боку собаки. Однак найчастіше господар сам провокує собаку на укуси.
Інструкція
1
Існує один дієвий спосіб, який допоможе відучити собаку кусатися. Якщо під час гри вас укусив щеня, потрібно швидко перервати гру і вийти з кімнати. Не потрібно звертати на собаку уваги протягом 20-30 хвилин. Щеня повинен зрозуміти, що через те, що він укусив вас, втратив товариша для гри. Прагнення кусатися, має зійти на «ні».
2
Ніколи не потрібно кричати і бити собаку, через це вона буде кусатися ще болючіше. Якщо собака почала на вас гарчати або кусатися, то візьміть його за холку і притиснути мордочкою до підлоги. При цьому суворо заглянути в очі і зниженим тембром сказати «не можна». Після цього відійти і залишити його без уваги на 15-20 хвилин.
3
Намагайтеся уникати агресивних ігор, де собака може вас вкусити. Але якщо собака все ж вкусила вас під час гри, треба видати гучний неприємний вереск, вона зрозуміє що вкусила вас дуже сильно. Наступного разу вона не буде так сильно стискати щелепи. Цей метод використовувати щодня для собак, які не досягли 4,5 місяців.
4
Якщо собака починає гарчати і намагається вас вкусити, візьміть її за мордочку і стисніть її щелепи, тим самим обездвижив її. Ця вправа повторює дію ватажка, який у зграї прикушує морду собаки стоїть нижче за статусом. Вправу потрібно робити цуценятам або невеликий собаці, ви повинні бути впевнені, що вона не вирветься і не вкусить вас.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Va8_wjR_6Wg
Зверніть увагу
Найчастіше купуючи цуценя, ми дозволяємо йому кусати руки, і не приймаємо жодних заходів. Бажання собаки кусатися потрібно придушити ще в молодшому віці, а то далі ситуація посилиться і переросте в агресію до всіх членів сім'ї.
Корисна порада
Навчіть собаку поступатися дорогою господареві. Годувати собаку слід після того, як поїла вся родина.