Як визначити варене яйце.

В суєті святкових приготувань трапляється, що варені і сирі яйця лежать в холодильнику разом. Господині губляться в здогадах, яке ж їх них піддавалося тепловій обробці, а яке ні. Ця хитра завдання цілком вирішувана.
Вам знадобиться
  • - кухонні ваги;
  • - рівна поверхня;
  • - сире яйце.
Інструкція
1
Найшвидшим способом обчислити варене яйце є розбивання шкаралупи. Заздалегідь продумайте, куди ви використовуєте сирі білок і жовток, якщо виявити варене яйце вдасться не відразу. З сирих яєць ви зможете приготувати апетитний омлет або грінки, обсмажені в яєчної заливанні. А одночасно з цим точно визначте, які з яєць, що зберігаються в холодильнику, вже зварені. Цей метод при всій своїй простоті досить марнотратний. Якщо бити сирі яйця ви не мають наміру, можна знайти більш раціональне рішення проблеми.
2
Коли яйця відносяться до однієї категорії і на вигляд практично однакові, зважте почергово яйце , яке однозначно є сирим, і те, яке викликає у вас сумніви. Зафіксуйте отримані показники і порівняйте їх. Варене яйце важитиме декілька важче, ніж сире, оскільки в процесі варіння збільшується щільність його вмісту. Краще зважувати яйця на спеціальних електронних вагах, так як різниця в масі продуктів досить незначна.
3
Більш популярний спосіб обчислення вареного яйця - розкручування. Візьміть яйце , що викликає у вас сумніви, і покладіть його на рівну і тверду поверхню. Потім розкрутіть його, надавши обертальний імпульс. Сире яйце не зможе повноцінно розкручуватися навколо своєї осі, так як його буде гальмувати рідкий вміст. Варене ж, навпаки, стане обертатися довго і практично рівномірно, оскільки жовток і білок, які зазнали тепловій обробці, являють собою щільну і однорідну масу. Залежно від сили обертання можна також визначити ступінь готовності яйця. Яйця в мішечок і всмятку крутяться набагато повільніше, ніж зварені круто.
4
Після того як ви ідентифікували варені яйця, вживете їх в їжу якомога швидше. Оскільки такий продукт не можна піддавати тривалому зберіганню.