Як визначити розмір замовлення і партій.

Транспортування товару обходиться тим дешевше, чим більше розмір партії. Водночас від закупівлі продуктів занадто великими обсягами утримує вартість складського зберігання. Чим більше товару привозиться одноразово, тим вона вища, і тим менш раціонально використовуються складські площі. Щоб вирішити цю проблему, необхідно вірно розрахувати оптимальний розмір партії.
Інструкція
1
Розрахунок оптимального рівня запасу дозволяє визначити такий розмір партії, при якому сукупні витрати на зберігання і доставку - мінімальні.
2
Щоб розрахувати потрібну кількість товару в одній партії, вам буде потрібно визначити три показника: сукупні витрати на обслуговування замовлення, складські витрати на одиницю продукції та загальний обсяг споживання за період.
3
Витрати на обслуговування замовлення складаються з таких показників як: підготовка та ведення договорів, транспортування, документообіг та телефонні переговори і зарплата співробітника відділу постачання.
4
Дані по зарплаті, веденню переговорів і документообіг беруться за розрахунковий період і діляться на кількість одиниць товару, що надійшов на склад за цей час.
5
Транспортні витрати також розраховуються на одиницю товару. Підсумуйте отримані показники і позначте їх C0.
6
Наступний показник, який вам знадобиться для розрахунків - складські витрати на одиницю продукції. Щоб визначити його, розрахуйте, в яку суму щомісяця вам обходиться утримання складу. У ці дані входять орендна плата або податки на власність, якщо склад належить вам, зарплата співробітників складу і комунальні послуги.
7
Порахуйте середній товарообіг складу за місяць у базових одиницях (кілограми або штуки). Розділивши витрати на утримання складу на величину товарообігу, ви дізнаєтеся скільки коштує зберігання одиниці товару протягом місяця. Позначте цей показник H.
8
Останній показник - обсяг споживання за період. Це всього лише обсяг продажів або обсяг виробництва за звітний період в базових одиницях. Позначте його як Q.
9
Тепер три отриманих показника підставте в формулу відому як формула Вільсона.
10
Отриманий результат q і є розмір партії, при якому загальні витрати будуть мінімальними. Не забувайте округляти його залежно від кратності упаковки. Так, якщо в результаті ви отримали оптимальний розмір партії 3608 штук, а замовляється продукція поставляється в упаковці кратній 20, округлятимете отриману суму до 3600 шт.
Зверніть увагу
Класична формула Вільсона широко застосовується в логістиці. Вона розраховується для наступних умов роботи: неможливість дефіциту, миттєвий характер поповнення рівня запасів і поступовий темп споживання товара.Ізвестно кілька різних модифікацій формули, що залежать від конкретних умов роботи підприємства, наприклад можливість або неможливість дефіциту, поступовому поповненні запасів або інших даних.