Як відбілити пожовклі речі. Як відбілити пожовклу тканину.

Білі речі від частих прань, різного роду забруднень, впливу сонячних променів, неправильного догляду з часом жовтіють. Як же повернути коханому білизні або одязі первинну білизну?
Вам знадобиться
  • - нашатирний спирт;
  • - хімічні відбілювачі;
  • - перекис водню;
  • - кухонна сіль;
  • - кисломолочні продукти (кисле молоко або кефір);
  • - відвар білої квасолі;
  • - пральний порошок, мило.
Інструкція
1
При пранні додавайте в воду нашатирний спирт. Він пом'якшить воду і нейтралізує солі, які фарбують білі речі в жовтий колір.
2
Повернути первісний колір речей допомагають хімічні відбілюючі засоби. Правда, їх часте вживання призводить до слабкості тканини. Тому потрібно бути обережними з їх застосуванням і дотримуватися всіх рекомендації по використанню.
3
Добре допомагає відбілити пожовклі речі перекис водню. Спочатку білизна виперіть з миючим засобом - порошком або милом, в пральній машині або на руках. Сполосніть і добре відіжміть.
4
Потім замочіть в розчині: на 10 літрів теплої води 10 столових ложок повареної солі, 3 літри 3% -ного перекису водню, 5 столових ложок нашатирного спирту і 50 грамів прального порошку. Через 3-4 години прополощіть білизну в чистій воді.
5
Старий, перевірений бабусями спосіб відбілити речі - кип'ятіння. Візьміть металевий таз, відро або велику каструлю з водою і поставте на плиту. Доведіть воду до кипіння. Потім додайте пральний порошок або відбілювач.
6
Опустіть білизна в воду і кип'ятіть 20-30 хвилин, час від часу помішуючи палицею. Зніміть посудину з плити, накрийте кришкою і залиште на ніч. Потім ретельно прополощіть речі .
7
Жовті плями від шампанського або білого вина допоможе вивести кефір або кисле. Нанесіть невелику кількість кисломолочного продукту на пляму. Добре розітріть, щоб він вбрався в волокна тканини. Покладіть одяг у таз і налийте зверху ще кефіру або кислого молока. При необхідності додайте трохи води.
8
Залиште на 2-3 години. При сильному забрудненні можна замочити білизну і на ніч. Потім сполосніть в чистій воді і виперіть звичним способом.
9
Вовняні речі виперіть в відварі білої квасолі. Кілограм бобових розварити в 5 літрах води. Процідіть і трохи остудіть. Періть шерсть у відварі без додавання мильних засобів.