Як відключити тест пам'яті.

В ході перевірки обладнання перед завантаженням комп'ютера BIOS три рази виконує тестування ОЗУ. Цей процес є досить тривалим, і якщо сама ОС завантажується швидко, таку перевірку бажано відключити.
Інструкція
1
Увійдіть в програму CMOS Setup. Увімкнувши або перезавантажте комп'ютер. Здійснюйте перезавантаження не кнопкою Reset, а штатними засобами запущеної ОС. Перед цим не забудьте зберегти всі документи і завершити роботу додатків. Відразу після завершення роботи ОС або подачі на машину харчування почніть натискати клавішу Delete або F2, залежно від виробника і версії BIOS.
2
Якщо утиліта CMOS Setup запросить у вас пароль, введіть його. У разі, якщо ви забули пароль, а комп'ютер є вашим особистим, обесточьте його, зніміть батарейку з материнської плати, замкніть контакти роз'єму для неї (але ні в якому разі не саму батарейку), а потім встановіть її назад, дотримуючись полярності. Можна також скористатися спеціальним джампером для очистки CMOS, при наявності такого. Потім подайте на комп'ютер харчування, знову увійдіть в CMOS Setup і встановіть при необхідності новий пароль.
3
Миша в утиліті налаштування BIOS зазвичай не працює. Клавішами зі стрілками підведіть покажчик до пункту під назвою Advanced BIOS Setup або аналогічним. Виберіть в цьому розділі пункт Extended Memory Test (його назва також може відрізнятися від зазначеного). Клавішами Page Up і Page Down надайте йому значення Disabled. В деяких версіях Bios для цього можуть використовуватися інші клавіші, а замість слів Disabled і Endbled - слова No і Yes.
4
Натисніть клавішу F10. Потім натисніть клавішу Y або Enter, залежно від того, яке на екран буде виведено повідомлення. Комп'ютер почне завантажуватися. Простежте, щоб при цьому не відбувалося тестування ОЗУ. Врахуйте, що тест, вбудований в BIOS, здатний виявити не всі дефекти оперативної пам'яті. Для більш ретельної перевірки використовуйте програму Memtest86 +. Вона працює набагато довше: повний цикл тестування займає близько години, а при великому обсягу ОЗУ або малій швидкості процесора - до трьох годин.