Як знайти благодать.

Поняття благодаті відомо в традиції християнської церкви. Згідно канонічним трактуванням, благодать - це Божественна енергія, дарована Ісусом Христом своєї Церкви. Саме благодать ю Святого Духа відбувається сходження християнина на його нелегкому шляху до Бога.
Інструкція
1
З Божественною енергією, в тому чи іншому її прояві, християнин зустрічається дуже часто. Коли священик освячує воду, благодать змінює її властивості, роблячи зі звичайної води святу. Добре відомі в християнському світі чудесні зцілення теж здійснюються завдяки дії благодаті. Вона може проявляти себе в житті християнина різними способами, в тому числі і дуже явно. Яскравий приклад дії благодаті описаний у відомому розмові прп. Серафима Саровського і Н.А. Мотовілова.
2
Чим обрітається благодать ? Перш за все, праведним життям, але не тільки нею. Дотримання Божих заповідей є необхідною, але не єдиною умовою. Більш того, саме бажання знайти благодать вже є помилкою, оскільки благодать - це не мета, а нагорода на шляху служіння Богу. Прагнучи до благодаті, людина потрапляє в мережі гордині, самовпевненості, апріорі вважаючи себе гідним цього божественного дару.
3
Основними якостями, за наявності яких людина отримує шанс відчути благодать Святого Духа, є смиренність і лагідність. Але і це лише фон, на якому благодать може себе проявити, її необхідні умови. До того як Святий Дух торкнеться серця людини, воно має бути очищено від бруду, що і досягається лагідністю, смиренням, негнівливістю.
4
Серце очищається хоча б у тій мінімальній мірі, при якій Святий Дух може його торкнутися. Але його треба покликати, відкривши себе. А це, в свою чергу, досягається постійним пам'яттю про Бога. Одним із способів такого пам'ятання є Ісусова молитва. Пам'ятайте про те, що в Ісусову молитву важлива не тільки повторювана фраза, але і пауза між її виголошення. Саме пауза, момент тиші, в якому ви без єдиної думки стоїте Богу, і є тим часом, коли ви наближаєтеся до Святого Духа.
5
Потихеньку збільшуйте паузу, це має відбуватися природно, органічно. Критерієм того, що пауза занадто велика, служить поява сторонніх думок. Мовчання повинна тривати рівно стільки, скільки ви можете стояти перед Богом. Предстояти - значить без єдиної думки звертатися до Всевишнього всім своїм єством.
6
Саме в такі секунди людина і може відчути благодать , як абсолютно конкретну енергію, конкретне почуття. Воно приходить раптово, наповнюючи тіло і свідомість невимовним блаженством і насолодою. Його не можна ні з чим сплутати, відчуття благодаті божественно і невимовно. Невипадково святий Ісаак Сирин говорив про те, що той, хто випив сього вина, ніколи вже його не забуде.
7
Благодать приходить дуже несподівано і так само раптово йде. Її появу можна розцінювати як своєрідний аванс - Бог дає зрозуміти людині, що бачить його зусилля, що він на правильному шляху. Але наступне прояв благодаті треба заслужити. Грубою помилкою в цей момент стає тяга до благодаті, бажання знову її випробувати. Допоможе тут молитва з проханням позбавити від неправильних думок, утримати на вірному шляху. У всьому покладайтеся на Бога, оскільки саме його силою здійснюється ваше сходження.