Як відрізнити рубін від граната. відмінності граната від рубіна.

Криваво-червоний рубін відноситься до одного з найбільш дорогоцінних каменів. За ціною рубін и чистого насиченого кольору поступаються тільки діамантам. Тому не дивні спроби видати за дорогою камінь щось більш дешеве. Найчастіше як рубін а шахраї пропонують різновид граната - червоний піроп. Самоцвіти дуже схожі зовні, але відрізнити їх все-таки можна.
Вам знадобиться
  • - лупа з сильним збільшенням;
  • - діхроскоп;
  • - ультрафіолетова лампа;
  • - магніт;
  • - електронні ваги .
Інструкція
1
Основна відмінність рубін а від граната - наявність дихроизма. Явище дихроїзму можна спостерігати за допомогою спеціального приладу - діхроскопа (діхроскопіческой лупи Хайдінгера). У нерухомому поляризованому світлі кристали рубін а змінюють свій колір до більш темного в залежності від кута зору. У гранатів це явище не спостерігається.
2
В ультрафіолетовому освітленні рубін и люминесцируют помаранчевим кольором. У гранатів світіння не буває. Це теж пов'язано з особливістю будови кристалів і дихроизмом.
3
Розгляньте самоцвіт при хорошому освітленні через лупу. У рубін ов добре видно голкоподібні включення. Якщо рубін огранен кабошоном, то ці включення створюють ефект шестипроменевої зірки.
4
Кристали натурального рубін а, як правило, мають неоднорідну забарвлення. Гранат має рівним кольором, однаковим всередині всього каменю.
5
Міцність рубін а значно вище, ніж міцність граната. Рубін залишає помітні подряпини на кришталі і топазі. Гранатом можна подряпати тільки кришталь. Скляна підробка не залишить слідів ні на одному з каменів-еталонів.
6
Рубін володіє дуже яскравим блиском, його блиск можна порівняти тільки з діамантовим. У граната блиск здається більш маслянистим, м'яким і приглушеним.
7
Ще одна особливість граната, що відрізняє його від рубін а, - магнетизм. Кристали граната мають властивість намагнічуватися. Покладіть виріб з самоцвітом на електронні ваги і піднесіть до каменя магніт. Якщо перед вами гранат, вага ювелірної прикраси трохи зміниться.
Корисна порада
Можна спробувати визначити дихроизм рубіна без використання спеціального приладу. Комп'ютерний монітор дає слабополярізованное освітлення. Встановіть на екрані порожню сторінку, щоб світло від монітора був однорідно-білим. При такому освітленні в абсолютно білій коробочці або на білому папері піднесіть камінь, що викликає у вас сумніви, до екрану на відстані 2-3 см. Не змінюючи положення каменю, подивіться на нього з різних точок. У великої каменю зміна кольору або його відсутність можна буде помітити. Хоча, звичайно, ювеліри не вважають цей спосіб надійним.
Вітрянка (вітряна віспа) - це гостре інфекційне вірусне захворювання. Хворіють переважно діти 2-10 років. Дуже заразна. У дитячому колективі вітрянка поширюється «зі швидкістю вітру», звідси й назва. Дорослі хворіють набагато важче дітей, можливі навіть летальні випадки. На щастя, симптоми вітрянки досить характерні, що дозволяє вчасно відрізнити її від інших хвороб.
Інструкція
1
Інкубаційний період 10-21 день. Якщо протягом зазначеного строку був контакт з людиною хворим вітрянкою, можна запідозрити це захворювання. Слід враховувати, що хворий стає заразним за два дні до появи перших симптомів і залишається таким ще 5 днів після останнього висипання.
2
За добу до появи висипань людина може відчувати загальне нездужання, головний біль. Це продромальний період. Він більше характерний для дорослих. Самопочуття дітей може залишатися хорошим, але у них часто збільшуються шийні і потиличні лімфовузли.
3
Найхарактерніший симптом вітрянки - висип. Дрібні рожеві плями, розміром 2-4 мм, з'являються спочатку на голові, потім швидко поширюються по всьому тілу. Протягом декількох годин плями піднімають над поверхнею шкіри, перетворюючись на папули. Потім в їх центрі утворюється пухирець, заповнений рідиною і оточений червоним віночком - Везикула. Через 2-3 дні Везикула підсихає, утворюється червоно-коричнева скоринка, яка відпадає через 2-3 тижні.
4
Нові висипання з'являються хвилеподібно протягом 3-4 (у важких випадках до 7) днів.
5
Кожна хвиля висипань супроводжується підвищенням температури тіла. У дітей лихоманки може не бути, у дорослих температура може досягати 40? С. Гарячковий період зазвичай триває до 7 днів.
6
Хворих турбує дуже сильний свербіж шкіри, особливо перші 3-4 дні.
7
Елементи висипу з'являються не тільки на шкірі, але і на слизових оболонках очей, статевих органів, в роті. Спочатку з'являється пухирець, заповнений рідиною, потім він лопається, утворюється сірувата виразка, оточена червоним обідком. Через 2-3 дні виразка гоїться без сліду.
8
Для вітрянки характерна наявність одночасно різних елементів висипу. Папули, везикули, кірочки можуть перебувати поруч на одному і тому ж ділянці шкіри.
Зверніть увагу
Рідина, що заповнює везикули зазвичай прозора. Поява гнійного вмісту каже про приєднання бактеріальної інфекції.