Як відремонтувати човновий мотор.

Ремонт човнового мотора недешевий навіть при самостійному виконанні всіх робіт, але все ж вигідніше покупки нового агрегату. Якщо мотор дуже складний, а у вас немає досвіду в проведенні ремонтних робіт, скористайтеся допомогою служби технічної підтримки. Для досвідчених людей самостійний ремонт середніх і простих двигунів цілком доступний.
Вам знадобиться
  • - керівництво з експлуатації;
  • - набір інструментів;
  • - запасні частини;
  • - наждачний папір;
  • - водовідштовхувальна мастило
Інструкція
1
Уважно прочитайте інструкцію з експлуатації і ремонту. По можливості вивчіть спеціалізовану літературу по ремонту мотора вашої марки і моделі. Постарайтеся знайти максимальну кількість інформації по цікавить вас проблеми. Глибокі знання - основа якісного та професійного ремонту.
2
Зніміть мотор. На його корпусі відверніть всі болти і зніміть корпус. Виверніть свічку запалювання. Провід від'єднайте, при необхідності промаркируйте і приберіть в безпечне місце. Демонтуйте панель приладів. Викрутивши болти, зніміть циліндр з поршнем. Відокремте карбюратор. Від'єднавши дно корпусу під провідним валом, зніміть провідний вал. Відокремте від нього крильчатку. Зніміть водяний насос.
3
Кожну деталь звірте з її описом в керівництві з експлуатації, уважно вивчаючи наведені в ній фотографії та креслення. Це допоможе виявити відсутність або поломку будь-яких компонентів двигуна. Всі результати обов'язково фіксуйте на папері. Деталі, глибоко уражені іржею, відзначайте як зламані.
4
Придбайте необхідні запчастини з що вийшло списку. При цьому прагніть купувати якісні компоненти у перевірених магазинів або у офіційних дилерів. Деталі для рідкісних або застарілих моторів допоможе знайти інтернет. Також спробуйте замінити відсутні запчастини аналогами, консультуючись з цього питання у фахівців.
5
Деталі, поверхнево уражені іржею, очистіть за допомогою наждачного паперу. При обробці деталей намагайтеся прибирати всі сліди корозії, одночасно відшліфовуючи поверхні. Користуйтеся хімічними засобами, що видаляють іржу і перешкоджають її появі.
6
Зберіть мотор в порядку, зворотному розбиранні. Приєднайте водяний насос, крильчатку до ведучого валу, а вал - до дна корпусу. Стрижень ведучого вала попередньо змастіть водовідштовхувальним мастилом. Встановіть карбюратор, циліндр з поршнем, проводи вставте в роз'єми. Поставте панель приладів і вверніть свічку запалювання.
7
Заведіть відремонтований мотор і перевірте його роботу на всіх режимах. При необхідності, повторіть ремонтні операції. Якщо відчуваєте, що знань і сил не вистачає, щоб все зробити самостійно, не соромтеся звертатися до фахівців.