Як відіпрати гуталін.

Гуталін - засіб, який використовують для чищення взуття і додання їй блиску. При попаданні речовини на одяг та інші тканини залишаються складні плями, які не завжди відпираються порошком.
Вам знадобиться
  • - порошок;
  • - рідина для миття посуду;
  • - плямовивідник;
  • - відбілювач;
  • - спирт.
Інструкція
1
Нанесіть на пляму миючий засіб для посуду, яке добре видаляє жир. Через деякий час виперіть річ в пральній машинці на температурі 40-60 градусів - це залежить від виду тканини. Якщо ви забруднили одяг готельному і відразу ж приступили до його видалення, у вас все повинно вийти.
2
Якщо забруднення не віддалилося, нанесіть на нього будь плямовивідник. Це може бути як рідина, так гель або спеціальний порошок. Але засіб повинен відповідати даному виду тканини і не пошкоджувати колір, якщо ви не хочете отримати замість чорної плями біле. Після попередньої обробки виперіть річ звичним способом.
3
З білих виробів відіпрати пляму від гуталіну можна за допомогою кисневого відбілювача. Покладіть його трохи більше, ніж вказано в анотації в відсік для попереднього прання, також додайте дозу порошку з оптичним відбілювачем. Увімкніть програму, температура води повинна бути 60 градусів. Не забудьте налити кондиціонер в спеціальний відсік, щоб матеріал пом'якшав при полосканні, інакше пропрасувати його буде складно. Якщо гуталін НЕ відіпрати з першого разу - не турбуйтеся, повторіть процедуру з самого початку.
4
З шкіряних речей видалити гуталін можна звичайним спиртом або горілкою. Якщо колір в'ївся в матеріал, змочіть ватяний диск і прикладіть його до плями на 10 хвилин. На завершення протріть вологою ганчірочкою, а коли волога випарується, нанесіть водовідштовхувальний крем або обробіть шкіру спеціальним спреєм.
5
Віднесіть річ в хімчистку, якщо ви боїтеся її зіпсувати в результаті проведення домашніх експериментів. Професіонали видалять пляма від гуталіну за допомогою сучасних і безпечних для матеріалу засобів.
Зверніть увагу
Не намагайтеся прибрати пляма від гуталіну хлором та іншими їдкими рідинами. Вони зашкодять волокна тканини, а відповідно виріб залишиться тільки викинути.