Як не вилетіти з універу.

Приблизно з другого семестру у студентів з'являється апатія і небажання вчитися, але з цим доведеться боротися. Починати краще якомога швидше, адже вилетіти з університету можна всього за пару тижнів.
Інструкція
1
Чи не пропускайте заняття. Іншими словами - не ходять і не прокидається. Перші пари, що починаються з восьми ранку, мало кому подобаються, але саме на них зазвичай припадають найпринциповіші викладачі і складні предмети. Намагайтеся обмежити нічні розваги та вставати вчасно. І не піддавайтеся спокусі після декількох годин навчання втекти додому - все одно помітять.
2
Намагайтеся здавати сесію без заборгованостей. Тобто отримувати хоча б трійки, що вже послужить приводом для перекладу вас на наступний курс. Вчіть предмет не тільки в ніч перед заліком або іспитом, але і намагайтеся вникати в нього під час семестру на заняттях. Задавайте питання, робіть конспекти лекцій. Загалом, не байдикував між сесіями.
3
Закривайте заборгованості при першій же можливості. Якщо так уже сталося, що ви все-таки провалили іспит, прагнете домовитися про перездачі якомога раніше. Особливо, якщо завалений залік (без здачі якого вас не допустять до сесії з усіма, і відповідати доведеться поодинці). Розпорядження деканату про дати закриття заборгованостей не завжди сприятливі, тому налагодьте контакт з викладачем і здайте предмет в індивідуальному порядку.
4
Чи не сперечайтеся з викладачами, проявляйте повагу. Ці люди грають важливу роль у вашому навчанні. Вони не тільки дають знання, а й можуть вплинути на виняток. Поводьтеся відповідно положенню студента, не ображайте наставника. Це не означає, що ви не можете мати свою думку, але доводити його доведеться, оперуючи фактами, а не лихослів'ям.
5
Потоваришуйте зі старостою. Саме він стежить за журналом відвідування, спілкується з деканатом і тримається з викладачами практично на рівних. Якщо відносини з старостою налагоджені, ви завжди можете зателефонувати і попросити не відзначати ваш прогул або ж попередити про те, що встигнете на заняття з причини відвідин лікаря (і якщо ви не прийдете, це зовсім не ваша вина).
Корисна порада
Додатковим бонусом при навчанні в університеті стане ваша участь у спортивній збірної вузу. Футбол, баскетбол, волейбол - вибирайте будь-який вид спорту і проявляйте в ньому активність. Ставши незамінним, ви отримаєте унікальну можливість офіційно прогулювати пари, здавати сесію абияк, але при цьому отримувати хороші оцінки.
Отримавши шкільний атестат і склавши вступні іспити, ви вирішуєте: хай живе доросле життя! Тепер можна скуштувати принади безтурботного студентства ... Але не тут-то було: вилетіти з вузу можна досить швидко.
Інструкція
1
Перша сесія - найнебезпечніша. Через незадовільні оцінок на заліках та іспитах навчальний заклад покидає близько 10-20% першокурсників. Не завжди це дурні підлітки з «купленими» атестатами. Іноді в подібний «відсів» потрапляють і вельми талановиті хлопці. Просто вони виявилися занадто сором'язливими або розгубилися на іспиті. Зрозуміти їх можна - в школі діє абсолютно інша система навчання і контролю знань, до учнів ставляться більш лояльно, а викладачі з року в рік одні й ті ж. Тому, вступивши до вузу, чи не розслабляйтеся: тільки максимальна концентрація і працьовитість допоможуть заслужити високі бали і перейти рубіж під назвою «перша сесія».
2
Забудьте про приказку «Від сесії до сесії живуть студенти весело». Якщо будете її дотримуватися, то довго в якості який встигає студента не пробудете. Якісна підготовка до сесії - добре, а автоматичне отримання позитивної оцінки - ще краще. «Механічні» іспити - це не привілей для «ботаніків». Щодня готуйтеся до семінарських занять, пишіть реферати і доповіді, відвідуйте всі лекції, що проводяться викладачем. В кінці семестру плоди настільки наполегливої праці обов'язково дадуть про себе знати.
3
Ставтеся з повагою до всіх педагогів. Інститут - не місце для надмірного самовираження і спроб утвердитися за рахунок оточуючих. Не намагайтеся виставити когось із викладачів в поганому світлі або висміяти. На сесії вони справедливо відплатять вам низькими оцінками, перездачі або відрахуванням з навчального закладу. Тому поводьтеся максимально шанобливо, звертаючись до викладачів по імені-по батькові. При виникненні будь-якої конфліктної ситуації краще поступитися, ніж посилювати конфлікт відвідуванням декана або керівника кафедри.