Як визначити північ по годинах.

Якщо ви опинилися в екстремальній ситуації, коли необхідно дізнатися сторони світу, а під руками немає компаса, на допомогу вам прийдуть звичайні години. Визначити північ по годинах можна як вдень, так і вночі, єдина умова - необхідно точно знати положення сонця або місяця, хоча суцільні хмари можуть ускладнити пошук.
Вам знадобиться
  • - годинник.
Інструкція
1
Днем, тобто з 6:00 ранку і до 6 години вечора, скористайтеся наступним способом. Розташуйте циферблат таким чином, щоб годинна стрілка вказувала на сонце.
2
Розділіть кут між годинниковою стрілкою і одиницею на циферблаті навпіл. Бісектриса кута буде вказувати на південь, причому до години дня (13:00) південь буде праворуч від сонця, а після години - зліва. Відповідно, промінь, продовжений від бісектриси в зворотну сторону, вкаже вам на північ .
3
Зверніть увагу, що визначити північ цим методом можна лише приблизно, так як в різних регіонах літній час, за яким живе країна, випереджає поясний по-різному: на 1-2 години - то є полудень наступає не рівно на годину дня, а в період з 13: 00-14: 00. Крім того, жителі деяких країн СНД живуть по декретному часу, який випереджає поясний на годину, тому сонце буде в зеніті не раніше 14:00.
4
Вночі для визначення сторін світу вам знадобиться місяць. Попередньо спробуйте визначити, в який час сонце знаходилося б у тому ж напрямку, що і місяць в даний момент.
5
Подумки розділіть диск місяця (навіть якщо видна не вся місяць) на шість горизонтальних часткою. Визначте, скільки з частин видно в даний момент. Тобто, якщо видно лише тонкий місяць, робіть висновок про те, що видна одна з шести частин, а якщо місяць майже повна - видно п'ять із шести часткою.
6
Подивіться час на даний момент (округлятимете до кількості годин, наприклад, 3:00 ночі). Якщо місяць прибуває, тобто видна права частина диска, додайте видима кількість часток, якщо ж убуває (видна ліва частина) - відніміть цю ж кількість.
7
Відзначте це число на циферблаті і дійте точно так само, як і при визначенні сторін світу по сонцю і годинах. Знайдіть кут між цифрою 1 і отриманим числом і розділіть його навпіл, бісектриса гострого кута вкаже на південь. Відповідно, протилежна сторона - північ .
8
Спробуйте визначити положення північ а по місяцю і годинах приблизно, без жодних розрахунків. Якщо місяць в першій чверті (зубці серпа дивляться вліво) - в 19:00 вона перебуватиме на півдні, отже, північ буде в протилежній стороні. У повний місяць місяць вказує на південь о першій ночі. В останній чверті (зубці спрямовані вправо) вона буде розташована на півдні в 7:00 ранку. Встаньте до неї спиною і прямо у вас перед очима виявиться північ .