Як вивести трубу на дах.

Висновок труби через дах - це заключний етап робіт по кладці печі або каміна. Незалежно від того, з якого матеріалу виготовлена труба, слід дотримуватися правил протипожежної безпеки, зазначені в СНиП №41-01.
Вам знадобиться
 • - азбест;
 • - керамзит;
 • - хомути;
 • - залізний козирок;
 • - глина/цемент.
Інструкція
1
Виводите трубу на максимально близькій відстані до коника. Це істотно знизить ймовірність скупчення парів і конденсату, що особливо актуально в холодну пору року. Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки. Пічна труба повинна бути розташована на відстані 35 см від займистих частин конструкції даху і на 25 см від захищених від загоряння конструкцій.
2
Тому навколо труби спорудіть короб розміром 50х50 см. Через нього ви виведіть трубу, і залишиться достатньо місця для ізоляції негорючими матеріалами. Захисний короб встановлюйте протягом всієї довжини труби. Щоб всі конструкції були надійно захищені від загоряння, короб починайте виводити зі стелі і закінчуйте поверх даху.
3
Якщо ви плануєте встановлювати трубу без короба, дотримуйте зазор між горючими конструкціями і трубою. Щоб тепле повітря не покидав приміщення, обшийте залишений зазор негорючої обшивкою і утеплите керамзитом.
4
Найбільш безпечний варіант - це виведення цільної труби без стиків. Якщо таке зробити неможливо, стиковку проводите вище виведення з стелі і нижче покрівельного матеріалу і обрешітки. Все місця з'єднань ретельно стягніть залізними хомутами, оберніть азбестом і зафіксуйте.
5
При цегляній кладці використовуйте обпалений цегла, призначений для печей. Для розчину можна використовувати червону липку глину або цемент.
6
При використанні готових димоходів, які представлені в сфері торгівлі в широкому асортименті, ваша робота буде зводитися тільки до монтажу. Усі готові димоходи ретельно захищені та ізольовані, тому додаткової обтяжки азбестом або керамзитом не потрібно.
7
Щоб захистити від загоряння покрівельний матеріал, на закінчення робіт з монтажу труби встановіть козирок. Це допоможе не тільки уникнути іскор, але і захистить трубу від опадів.
Як правило, дачний будинок обігрівається піччю, яка має бути обладнана трубою. Від того, наскільки правильно буде виконаний монтаж такої, залежить ефективність і надійність пічного опалення.
Вам знадобиться
 • - труба;
 • - негорюча обшивка;
 • - керамзит;
 • - картон;
 • - олівець;
 • - інструменти.
Інструкція
1
Пічну трубу починайте встановлювати після того, як вже побудована піч. Пам'ятайте: пічна труба повинна знаходитися, як мінімум, на відстані 350 мм від бистровозгораемих конструкцій або в 250 мм від захищених від загоряння об'єктів.
2
Ідеальне рішення при виведенні труби - залишити зазор (але є в такому підході невеликий недолік - повітря буде йти у горищне приміщення, а це не завжди бажано). Зважаючи на це, знизу зазор часто закривають декоративною негорючої обшивкою, а зверху - дрібним керамзитом.
3
Пам'ятайте: чим довші пічна труба, тим більше тяга, але при цьому й менше ККД печі. Ось чому при розрахунку довжини пічної труби потрібно знайти «золоту середину», тобто, визначити довжину труби, при якій і тяга буде хорошою, і ККД печі високим.
4
Виводячи трубу крізь дах, дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Перш за все, відстань пічної труби до крокв повинно бути не менше 250 мм (за умови, якщо дах не утеплена). Діаметр отвору в покрівлі повинен відповідати розміру труби, однак при цьому обов'язково враховуйте особливість покрівельного матеріалу. Приміром, якщо в якості покрівельного матеріалу використовується толь або руберойд (горючий матеріал), зробіть протипожежний зазор. Якщо ж застосовуваний покрівельний матеріал негорючий, то можна обмежитися невеликим зазором.
5
Визначити місце розташування пічної труби допоможе наступний спосіб: навколо труби обмотайте лист щільного картону (намотуйте не туго), після чого картон з контуром труби посуньте вгору і перенесіть цей контур на покрівельний матеріал.
6
Потім, використовуючи спеціальний інструмент, виріжте отвір під пічну трубу в покрівельному матеріалі.
7
Після того як виведіть пічну трубу назовні, приступите до облаштування її випуску: захистіть трубу від дощової вологи, яка стікає по скатної покрівлі, і вологи, що стікає по самій трубі.
Зверніть увагу
Переконайтеся в тому, що пічна труба закріплена якісно!
Корисна порада
Труба печі повинна швидко прогріватися і бути теплоизолированной.