Як знайти коло, знаючи діаметр.

Окружність являє собою фігуру площині, чиї точки однаково віддалені від її центру, а діаметр окружності - відрізок, що проходить через цей центр і з'єднує дві найвіддаленіші точки кола . Саме діаметр нерідко стає тією величиною, яка дозволяє вирішити більшість завдань в геометрії по знаходженню кола.
Інструкція
1
Наприклад, щоб знайти довжину кола, досить визначити у вигляді вихідних даних відомий діаметр. Задайте, що вам відомий діаметр окружності, рівний N, і накресліть у відповідності з цими даними коло. Оскільки діаметр з'єднує дві точки кола і проходить при цьому через центр, отже, радіус кола завжди буде дорівнює значенню половинного діаметр а, тобто r = N/2.
2
Використовуйте для знаходження довжини або будь-який інший величини математичну константу?. Вона являє собою відношення значення довжини кола до довжини діаметр а кола і в геометричних обчисленнях приймається рівною? ? 3,14.
3
Щоб визначити довжину кола, візьміть стандартну формулу L =? * D і підставте значення діаметр а D = N. В результаті діаметр, помножений на величину 3.14, покаже приблизну довжину кола.
4
У разі коли потрібно визначити не тільки довжину кола, але і її площа, також скористайтеся значенням константи?. Тільки цього разу скористайтеся іншою формулою, згідно якої площа кола визначається як довжина радіусу, зведена квадрат, і помножена на число?. Відповідно формула виглядає наступним чином: S =? * (R ^ 2).
5
Оскільки у вихідних даних визначено, що радіус r = N/2, отже, формула площі кола видозмінюється: S =? * (R ^ 2) =? * ((N/2) ^ 2). У результаті, якщо ви підставите в формулу значення відомого діаметр а, ви отримаєте шукану площу.
6
Не забудьте перевірити, в яких одиницях виміру необхідно визначити довжину або площа кола. Якщо у вихідних даних визначено, що діаметр вимірюється в міліметрах, площа круга також повинна вимірюватися в міліметрах. Для інших одиниць - см2 або м2 розрахунки проводяться аналогічно.