Як вставити плівку в Зеніт. Як фотографувати зенітом.

Фотоапарат призначений для фотографування на кольорову або чорно-білу плівку . Плівки, як правило, упаковані в касети. Для того, щоб помістити плівку в апарат, необхідно відкрити корпус ззаду. У що з'явилася нішу слід помістити касету з плівкою і зафіксувати її. Прокрутивши декілька кадрів, можна приступати до зйомки.
Інструкція
1
Розгорніть фотоапарат задньою стінкою до себе. Злегка натисніть на задню кришку, щоб подужати її до корпусу. Засувку замка потягніть вгору. Тепер відкрийте кришку.
2
Дістаньте плівку з картонної коробки. Переконайтеся, що вона в касеті. Знайдіть зворотну перемотування в ніші для плівки і відтягніть її головку вгору. Для цього відкиньте рукоятку. В гніздо вставте касету з плівкою. Опустіть головку до упору вниз. Рукоятку складіть назад.
3
Візьміть заправний кінець, який визирає з касети і злегка потягніть його. Якщо кінець не піддається - плівка намотана неякісно. Якщо все в порядку - витягніть кінець до краю камери. Його необхідно вставити в паз приймальні котушки - обертається деталі у краю гнізда камери. По краю плівки проходять перфорацію. Простежте, щоб зуб мірного валика увійшов в ці отвори. Коли це відбудеться, вручну трохи прокрутите котушку. Візьміться вказівним і великим пальцем за її вільну або виступаючу частину і поверніть за годинниковою стрілкою. Закрийте задню кришку апарату.
4
Відшукайте важіль для взводу затвора. Він відходить від диска лічильника кадрів. Поверніть важіль до упору для того, щоб звести затвор. Натисніть пускову кнопку, розташовану на валику відліку кадрів. Коли зводитися затвор, плівка переміщується на один кадр. Необхідно пересунути до кадрового вікна тільки незасвічені плівку , тому слід тричі звести і опустити затвор.
5
Знайдіть позначки зі значеннями на лімбі лічильника кадрів. Встановіть значення «О» проти індексу. Відразу встановіть значення світлочутливості плівки. Для цього диск світлочутливості обертайте до сполучення з індексом, який розташований на щитку фотоапарата. Коли відбудеться виразна фіксація, припиніть обертати. На цьому диску розташовані ризики. Вони допомагають встановлювати проміжні значення світлочутливості, згідно спеціальної порівняльної таблиці.
Зверніть увагу
Якщо вам попалася касета з неякісно намотаною плівкою, то під час взводу затвора буде обертатися головка зворотного перемотування.
Корисна порада
Установку лічильника кадрів проводите тільки при зведеному затворі.
Сьогодні плівкова фотографія переживає друге народження. Незважаючи на дорожнечу фотоматеріалів порівняно з картами пам'яті, класичне фотомистецтво отримує чимало нових прихильників. Серед початківців фотографів знаходяться і такі, які ніколи раніше не брали в руки плівковий фотоапарат і не знають, як вставляти в нього плівку .
Інструкція
1
Поверніть фотоапарат задньою стінкою до себе і окуляром видошукача вгору. Знайдіть на кришці зліва невелике вертикальне віконце, що дозволяє визначити наявність касети з плівкою. Якщо такого віконця немає, подивіться на лічильник кадрів - його показання повинні бути рівні нулю. У разі якщо воно більше нуля, але менше кількості кадрів на попередній плівці, продовжите зйомку, поки не відзнімемо всі кадри. Якщо плівка заповнена, посуньте вліво важіль перемотування, і плівка автоматично перемотати назад у касету. В апарата без двигуна відкиньте рукоятку перемотування і перемотайте плівку вручну.
2
Переконавшись, що показання лічильника дорівнюють нулю, знайдіть на лівій бічній стінці фотоапарата важіль відкривання відсіку для плівки. Коли кришка відкриється, витягнете стару касету при її наявності. Нову касету встановіть таким чином, щоб виступаючий з неї язичок плівки своєї перфорацією стосувався шестерні, розташованої під окуляром видошукача. У старих апаратах може знадобитися трохи висунути плівку і закріпити в приймальні бобишками.
3
Закрийте кришку. В апараті з двигуном плівка повинна автоматично просунутися на один кадр, при цьому одночасно зведе затвор. В апараті без двигуна з тією ж метою слід повертати кільце перемотування вправо до клацання. У старих фотоапаратах для перемотування слід два рази потягнути на себе важіль, а для взводу затвора використовується маленький важіль прямо на об'єктиві.
4
Щоб зробити кадр, посуньте кришку об'єктива, при цьому автоматично включиться харчування, і почне заряджатися конденсатор спалаху. Сигналом готовності є світіння або миготіння індикатора (неонової лампи або світлодіоди). У старих апаратах з зовнішнім спалахом останню доведеться включити окремо розташованим на ній вимикачем.
5
Кнопка спуску затвора зазвичай розташована в тому ж місці корпусу, що і у цифрового фотоапарата. Рідше важіль спуску встановлений прямо на об'єктиві. Він набагато крупніше важеля взводу затвора. У другому випадку перед зйомкою слід вручну налаштувати фокус, витримку і діафрагму.
6
Після зйомки знову перемотайте плівку на кадр вперед і зведіть затвор. Апарат з двигуном зробить і те й інше сам. Відзнявши всю плівку , перемотайте її назад в касету і витягніть, як зазначено вище.
Зверніть увагу
Не відкривайте кришку, якщо плівка не перемотана назад у касету. Не намагайтеся самостійно ремонтувати спалах, якщо ви не володієте необхідною для цього кваліфікацією.