Як не ображатися через дрібниці. Як не засмучуватися через дрібниці.

Якщо ви частенько ображаєтеся на чиїсь слова чи вчинки, це привід проаналізувати свою поведінку. Цілком можливо, що ніхто і не збирався вас ображати, а вся ситуація яйця виїденого не коштує. З образами на дурницях треба боротися. Адже вони отруюють життя, псують нерви і занижують самооцінку.
Інструкція
1
Уявіть, що минуло багато років, п'ять або десять. Подивіться на ситуацію з майбутнього. Невже ви і через десять років будете переживати і плакати? Навряд чи взагалі згадайте про те, що зараз вас так виводить з рівноваги. Тоді який сенс таїти образу і подумки пережовувати те, що ніяк не відіб'ється на вашій подальшому житті.
2
прояснює ситуацію. Не бійтеся запитати у співрозмовника, що він має на увазі і навіщо так виражається. Цілком можливо, що у людей і в думках не було вас ображати. Ви просто не так один одного зрозуміли.
3
Відкиньте емоції. Подумки опишіть ваші проблеми так, як роблять ведучі теленовин. Проговорюйте тільки факти. Якщо не брати до уваги емоційне забарвлення, часто виходить, що ображатися-то і нема на що.
4
Реагуйте на критику конструктивно. Немає сенсу ображатися, коли вас критикують. Навпаки, це хороший привід придивитися до себе та своєї роботи і, можливо, щось змінити. Ну а якщо ви вважаєте, що бездоганні, тоді тим більше немає приводу для образ. Адже не критикують лише тих, хто взагалі нічого не робить і нічого із себе не представляє.
5
Встаньте на місце вашого кривдника. Постарайтеся влізти в його шкуру і подивитися на ситуацію його очима. Як би ви повелися на його місці? Можливо, ви були неправі, а ваш опонент просто не стримав емоції. Вибачте його і забудьте про образу з легким серцем.
6
Змініть обстановку. Часто люди нервують і ображаються по дурницях , коли нервова система виснажена. Відправляйтеся у відпустку, спілкуйтеся з новими людьми, досліджуйте нові місця. За поверненню ви і не пригадаєте про образи, які так отруювали вам життя.
7
Зверніться до фахівця, якщо ви ніяк не можете впоратися з постійними образами на дурницях . Грамотний психолог допоможе вам розібратися в причинах вашої поведінки і навчить грамотно справлятися з ситуацією.
Незначні події відбуваються з людьми регулярно. Деякі здатні зробити з цього висновки і забути про неприємної ситуації, іншим властиво безліч разів прокручувати подію в голові і картати себе. Перестати турбуватися через дрібниці можна, однак необхідна робота над собою.
Інструкція
1
Займіться підвищенням своєї самооцінки. У людей, які занадто гостро реагують на дріб'язкові ситуації, вона зазвичай знижена. Найчастіше займайтеся тим, що вам подобається, і тим, що у вас добре виходить. Позитивні результати такої діяльності налаштують вас на позитивний лад, і ви будете з оптимізмом братися і за більш складні справи.
2
Дивіться на навколишній через призму добра, шукайте в кожній ситуації щось позитивне. Життя зазвичай врівноважує все хороше і погане, що відбувається з індивідом. Так що якщо з вами трапилася неприємність, значить, найближчим часом відбудеться щось дуже хороше. А зациклившись на цьому дрібницю, ви можете втратити удачу.
3
Не забувайте про почуття гумору. Смійтеся над неприємностями, і вони почнуть здаватися вам дрібними і незначними. Або спробуйте використати психологічний метод «гіперболи». Суть його в тому, щоб «роздути з мухи слона». Наприклад, ви запізнилися на роботу. Уявіть, що це запізнення стане причиною вашого звільнення, вам буде нічим платити за квартиру, ви станете жити на вулиці і т.д. Чим жахливіше наслідки ви придумаєте - тим краще. А потім подивіться на ситуацію критично: цінного і кваліфікованого співробітника через одного запізнення, природно, не звільнять. А навіть якщо це і станеться, ви завжди зможете знайти собі іншу роботу, і ставати волоцюгою вам не доведеться. Посмійтеся над своїми страхами і заспокойтеся.
4
Постійно удосконалюйтеся. Придбайте необхідні знання та вміння, щоб запобігати неприємні ситуації. Тоді навіть дріб'язкових приводів для розладу у вас не буде.
5
Примиріться з неприємністю. Те, що сталося, змінити вже не можна. Змиріться з цим, розслабтеся, і ви відчуєте умиротворення. Відразу після цього ви знову знайдете здатність думати і знаходити рішення.
6
Завжди зберігайте оптимістичний настрій. Нехай вашим девізом стане вираз «Що не робиться - все на краще». Любите і цінуєте себе, завжди вірте в успішне завершення будь-якій ситуації.