Як підключити посудомийну машину.

Посудомийні машини зараз з'являються практично в кожній квартирі. Однак якщо ви вперше придбали цей корисний предмет техніки, то перш, ніж почати ним користуватися, вам доведеться підключити посудомийну машину. Це цілком можливо зробити своїми руками.

Перш, ніж підключити посудомийну машину, візьміть до уваги, що продав її магазин може відмовити вам в гарантійному обслуговуванні через непрофесійну установки і підключення машини. Крім того, навіть самі докладні інструкції можуть виявитися неправильно понятими в разі, якщо у вас немає досвіду поводження з електроприладами і побутовою технікою, а неправильне підключення посудомийної машини (як і пральної) чревато затокою вашої, а можливо і сусідської квартири. Будьте обережні.

Підключати посудомийну машину необхідно в безпосередній близькості від труб водопостачання і від електричної мережі. На посудомийну машину, як і на більшість побутової техніки, при перевезенні надягають спеціальні кріплення, що перешкоджають її пошкодження під час руху. Ці кріплення необхідно зняти. В процесі установки посудомийна машина повинна займати рівне. Стійке положення і не стикатися з іншими предметами меблів або побутової техніки.

Для підключення посудомийної машини до електричної мережі вкрай бажано провести від електрощита окрему лінію проводів, включаючи запобіжник і обов'язково - заземлення. Неприпустимо підключати посудомийну машину до мережі, використовуючи подовжувач, так як він не розрахований на високі потужності енергоспоживання, якими відрізняються посудомийні машини. В кращому випадку це може привести до поломки машини або протечке, а в гіршому - до займання.

Посудомоечная машина підключається до труби з холодною водою за допомогою спеціального заливного шланга, як правило продається разом з машиною. У разі, якщо потрібна велика довжина такого шланга, можливо придбати його окремо. Подача води перекривається, а перед тим, як підключати шланг, слід відкрити кран і злити що залишилася в трубах воду. Для правильної фіксації шланга використовують спеціальні напрямні, як правило у формі букви U.

Все прокладки і з'єднувальні елементи слід перевірити на герметичність і відсутність протікання. Особливу увагу треба приділити повітряному проміжку слива, що знаходиться близько крана, і йде від нього зливному шлангу. Переливної шланг і проводить шланг повинні лежати рівно і не бути перекрученими або перетиснутій по всій своїй довжині. Перед тим, як запустити посудомийну машину з водою, рекомендується зробити пробний запуск без неї.

Все гаразд - значить, можна приступати до першого робочого запуску.

Якщо неправильно підключити пральну машину до водопровідних комунікацій, можна отримати багато неприємностей - від потопу до повної поломки нового прального приладу. Тому фахівці рекомендують обов'язково дотримуватися досить прості правила підключення машинки до каналізації.
Вам знадобиться
  • пральна машина;
  • водопровідні труби;
  • інструменти;
  • зливний шланг
Інструкція
1
Перед початком проведення робіт обов'язково потрібно ознайомитися з інструкцією, в якій детально розписано яка висота випускного патрубка у вашої пральної машини. Адже для кожної моделі цього типу побутової техніки висота своя, певна. Якраз ця умова особливо важливо при з'єднанні зливного шланга і каналізації. У деяких випадках доводиться вдаватися до установки додаткового сифона. Те, як машинка буде підключена до каналізаційної труби, залежить від того, який види забезпечення зливу води ви хочете вибрати.
2
Якщо ви вибираєте спосіб, при якому відпрацьована вода зливається або в ванну, або в унітаз, то це достатній простий варіант. Тут необхідно просто закріпити зливний шланг до борту ванний або стінці унітазу. Однак, незважаючи на гадану простоту, цей метод створює чимало проблем. Так, наприклад, ви не зможете користуватися ванною, поки йде прання, тому що вся відпрацьована вода буде зливатися туди. І походи в туалет будуть не дуже-то комфортними, за рахунок того що з боку одного кришка буде підводитися на висоту окружності шланга. Також, при такому способі кріплення, досить просто знімати шланг. І якщо про цей факт забути, то можна з легкістю влаштувати потоп. Тому надійність кріплення - це основний параметр, який потрібно перевіряти при такому методі підключення до каналізаційних мереж.
3
Варіант другий - слив безпосередньо в каналізаційні труби. Цей спосіб найбільш зручний за рахунок того, що ні паралізує життя дому та сім'ї на час прання. Однак найчастіше доводиться нарощувати довжину зливного шланга (якщо труби знаходиться на досить великій відстані від місця установки пральної машини). А в інструкції потрібно прочитати, яка довжина шланга буде для вашої машинки найбільш оптимальною. Адже якщо ви зробить його занадто довгим, потужності насоса не вистачить, і воду качати коректно машинка не зможе.
4
Щоб шланг правильно з'єднував машинку і каналізацію, одна сторона його повинна бути закріплена на висоті 70-80 см по задній стінці машинки. Другий кінець повинен заходити в спеціальний сифон, який необхідний для того, щоб в машинку не потрапляла вже відпрацьована вода з каналізації. Якщо сифон у вас відсутній, і бажання купувати новий у вас немає, то можна просто зігнути зливний шланг у формі змійовика, який теж зможе цілком ефективно боротися з потрапляння вже зіпсованої води в вашу машинку.