Як зробити прозорий фон в фотошопі. Як в photoshop зробити прозорий фон.

Цифрове зображення, будь воно знято на фотоапарат або сканувати з паперу, як правило, має конкретні прямокутні обриси. На необробленої цифровий картинці основні елементи першого плану і другорядне фонове простір нерозривно злиті. Для створення фотоколлажа при кольорокорекції чи іншого роду цифрової обробки найчастіше потрібно відокремити основне зображення від фону - зробити так, щоб фон був прозорим. Для цього можна скористатися інструментарієм програми Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Властивість прозорості - одна з основних характеристик шару в програмі Adobe Photoshop. Мало того, так історично склалося, що до реалізації прозорості шару автори програми - а програма вдосконалюється вже більше 20 років - приступали кілька разів і в різні роки вирішували цю задачу по-різному, таким чином, в кінцевому рахунку, на сьогоднішній день у користувача є декілька способів управляти прозорістю будь-яких фрагментів ізображенія.Наіболее простим для розуміння може бути уявлення про те, що шар Фотошопа подібний реальному прямокутному аркушу паперу - сторінці з журналу або фотокартці. З таких картинок ви б могли робити колаж або аплікацію, відрізаючи ножицями від цих листів непотрібні краю, вирізаючи фрагменти, розкладаючи ці вирізки на фоновому аркуші, накладаючи один на одного, склеюючи між собою канцелярським клеєм і т.п. Так і з цифрового шару можна вирізати потрібний фрагмент, просто обрізавши його краю.
2
Спробуйте перевірити це на практиці. Наприклад: - відкрийте файл з будь-яким цифровим зображенням - взявши інструмент Polygonal Lasso, побудуйте навколо деякого ділянки зображення замкнуту ламану криву (цією дією ви призначили виділення, тепер воно відображається у вигляді мерехтливих контурів) - натисніть Ctrl + J. Ви побачите, як у списку шарів з'явився новий шар, що містить саме той фрагмент, який ви щойно вирізали з основної картинки. (До речі, якщо список шарів не відображається, натисніть клавішу F7) - тепер, якщо ви тимчасово вимкніть видимість попереднього шару - натиснете на значок-очей біля строчки з шаром-оригіналом, - то побачите, як навколо вирізаного фрагмента в робочому полі з'явилися сірко- білі квадратики - це умовне технічне позначення прозорості в програмі Фотошоп. Завдання виконане - простір навколо обраного фрагмента прозрачно.Теперь створений об'єкт ви можете пересувати, розгортати, перефарбовувати, застосовувати до нього фільтри, накладати на інший фон і т.п. Зрозуміло, від отриманого фрагмента і далі можна відрізати шматки і прорізати в ньому «діри» - виділяючи ділянки і натискаючи на клавіші Delete або Backspace, стираючи його інструментом Eraser (Ластик) і т.д.Такім чином, щоб зробити на картинці прозорий фон, мало- акуратно вирізати з вихідного зображення необхідні об'єкти- і скопіювати їх на інший слой.Кроме поєднання клавіш Ctrl + J, це можна зробити через меню Layer> New> Layer via Copy (Шар> Новий> Шар шляхом копіювання) Недолік такого способу в тому , що як і з реальним паперовим листом, обрізавши зайве, ви втрачаєте відрізаного назавжди. Якщо контур простий, то шанс помилитися при обрізанні невеликий, але якщо мова йде про складне об'єкті, то випадково видалені ділянки по краях можуть зіпсувати все враження. В кращому випадку доведеться знову звертатися до ісходнику і заново вирізати з нього відсутні частини, потім «підклеювати» їх до вирізаного шару, тобто, так чи інакше вдруге виробляти одну і ту ж роботу. Це, погодьтеся, не дуже світла перспектива.
3
На щастя, автори програми передбачили й інший шлях створення прозорості. Це так звана маска прозорості. Принцип її функціонування у тому, що для кожного шару може бути створена індивідуальна карта, кожна точка якої відповідає за ступінь прозорості відповідного фрагмента шару з зображенням. Змінюючи колір карти від чорного до білого можна досягти абсолютної видимості, напівпрозорості або невидимості елемента шару. Таким чином, зображення на шарі можна зробити невидимим НЕ обрізаючи і не знищуючи його остаточно, просто «замаскувавши». Тоді, виявивши в ході подальшої роботи невдало обрізаний край, можна тут же відновити його правильне обрис, відредагувавши відповідне місце на масці.
4
Створити маску прозорості шару можна натисканням на значок Add Layer Mask внизу панелі шарів. Якщо перед цим ви задали якесь виділення на зображенні - наприклад, обвели контур якоїсь деталі - створювана маска успадковує це виділення, тобто згідно виділенню автоматично перетвориться в чорно-білу карту прозорості. Розпізнати створену маску можна по з'явився на панелі шарів в рядку поруч з прямокутному, які уособлюють вміст шару, додатковому прямокутнику зі схематичним зображенням маскі.Редактірованіе маски доступно через відповідну панель, відобразити яку можна через пункт основного меню Window> Masks (Вікно> Маски). Для редагування маски доступні всі стандартні інструменти програми - кисті, штампи, регулятори яскравості і контрастності, фільтри і т.п.Такім чином, щоб створити прозорий фон на картинці, необхідно, - щоб на ньому була створена маска прозорості, - а на цю маску було нанесено чорно-біле контурне зображення, яке буде робити необхідні елементи видимими, а фонові - прозорими.
5
Необхідно пам'ятати про одну «причуди» системи шарів програми Adobe Photoshop.Опять же по історичної причини в програмі є рудимент - окремий тип шарів, так званий Background (Фон), який не може мати маску прозорості. Шар цей автоматично створюється за замовчуванням при відкритті зображення і своєї неповноцінністю вводить в оману початківців користувачів. Щоб ліквідувати безглузді обмеження і створити-таки на цьому шарі прозорість, вам необхідно здійснити нехитру процедуру - перетворити цей шар в звичайний рядовий шар Фотошопа. Це робиться через пункт меню Layer> New> Layer from Backgound (Шар> Новий> Шар з фону)
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9nYARGDGKM4