Як визначити напрям вектора магнітної індукції.

Магнітне поле - це силове поле, яке створюється рухомим електричним зарядом і діє на нього. Силова характеристика магнітного поля є вектор індукції магнітного поля. У завданнях з фізики часто потрібно визначити напрямок вектора магнітної індукції .
Вам знадобиться
  • - магніт;
  • - магнітна стрілка;
  • - свердлик.
Інструкція
1
Визначте напрямок вектора індукції в полі постійного магніту. Спочатку знайдіть північний і південний полюси в магніті - північний зазвичай забарвлений в синій колір і позначений латинською літерою N, а південний фарбують в червоний і ставлять букву S. Якщо фарби і позначок на магніті немає, визначте полюса за допомогою магнітної стрілки з відомими полюсами.
2
Встановіть стрілку біля магніту, щоб один з кінців стрілки притянулся до нього. Якщо до магніту притянулся південний полюс стрілки, то на магніті це північний полюс. Якщо, навпаки, притянулся північний, то на магніті він відповідає південного полюса. Потім використовуйте нескладне правило, яке полягає в тому, що силові лінії магнітного поля (вектор магнітної індукції ) виходять з північного полюса магніту і входять в південний.
3
Визначте напрямок вектора магнітної індукції в прямому провіднику. Спочатку підключіть прямий провідник до джерела струму. Не забудьте про те, що за напрямок струму потрібно прийняти напрямок від позитивного полюса джерела струму до негативного. Візьміть правий буравчик (штопор) або уявіть, що тримаєте його у своїй руці.
4
вкручувати штопор у напрямку руху струму в провіднику. Таким чином обертання рукоятки вкаже напрямок силових ліній магнітного поля. Замалюйте лінії і побудуйте по дотичній вектор. Побудований вектор і буде показувати напрямок магнітної індукції .
5
Дізнатися, куди спрямований вектор індукції у витку зі струмом. Також візьміть штопор (свердлик). Встановіть його перпендикулярно площині даного витка. Обертайте свердлик в напрямку руху струму. Поступальний рух штопора і визначає напрямок ліній магнітної індукції в центрі витка.
6
Визначте напрямок магнітного поля для котушки і соленоїда (котушки провідника, намотаного на циліндричну поверхню). Використовуйте правило правої руки. Підключіть котушку/соленоїд до будь-якого джерела струму, отримавши повну замкнуту ланцюг. Праву руку розташуйте таким чином, щоб чотири витягнутих пальці вказували напрямок струму в витках.
7
Відставлений великий палець покаже напрямок вектора магнітної індукції всередині соленоїда або котушки. Щоб не використовувати правило правої руки, якщо воно здалося вам складним, піднесіть магнітну стрілку до соленоїду або котушці. Синій (північний) кінець стрілки вкаже напрямок вектора індукції . Зверніть увагу на те, що силові лінії в соленоїді - прямі.