Як відмовитися від флюорографії.

Метою флюорографічного обстеження є виявлення у людини на ранніх стадіях такого небезпечного захворювання, як туберкульоз. Причому, дискусії про доцільність флюорографії , про користь і шкоду не припиняються протягом всіх останніх десятиліть. Медики вважають, що вона нешкідлива і необхідна. Значна частина громадян впевнена в тому, що якщо людина здорова і не мав контакту з хворими, то для нього ця міра зайва.
Інструкція
1
Найбільше конфліктні ситуації, пов'язані з проходженням флюорографії , виникають при отриманні різних довідок в медичних установах і запису на прийом до фахівців, т.к. згідно внутрішньовідомчих правилам всі, хто звернувся за медичною допомогою зобов'язані по ходу і «просвітити» свої легені. Але насправді ці правила вступають в протиріччя з законами Російської Федерації. Якщо ви не хочете проходити флюорографію, то і не зобов'язані цього робити.
2
Підставою для вашої відмови від флюорографічного обстеження є ст. 33 і 34 «Основ законодавства РФ про охорону здоров'я громадян» і ст. 1,7 Федерального закону №77 «Про попередження поширення туберкульозу в Російській Федерації». Відповідно до цих законів ви маєте право відмовитися від флюорографії , а медичні працівники повинні вам у доступній формі і ввічливо роз'яснити, чому ваші дії є помилковими. Факт відмови і вказівку на можливі наслідки цього оформляються у спеціальному журналі з підписами - вашої і медичного працівника.
3
Надання медичної допомоги (в т.ч. медичний огляд) без згоди людини допускається тільки в тих випадках, якщо він страждає захворюваннями, небезпечними для оточуючих, важкими психічними розладами або якщо вчинив суспільно небезпечні діяння.
4
Рішення про обов'язкове флюорографічне обстеження може бути законним, якщо головний санітарний лікар вашого регіону підписує постанову про загрозу епідемії чи наявність масових інфекційних захворювань. У цій постанові чітко зазначаються підстави, які змушують його прийняття, конкретні заходи боротьби з виниклою загрозою і терміни виконання цієї постанови.
5
Якщо ви не хочете проходити флюорографію, але медпрацівники без цієї позначки не бажають видати вам потрібну довідку або записати на прийом до фахівця, ви можете написати заяву на ім'я головного лікаря поліклініки про те, що вам відмовили в прийомі, мотивуючи це відсутністю записи про проходження флюорографії .
6
В заяві вкажіть, що ви відмовляєтеся від цього обстеження на підставі наведених вище статей закону, і що діями співробітника поліклініки (вказуєте його ПІБ, посада або № кабінету, якщо він відмовляється себе назвати, а також час, коли стався конфлікт ) порушено ваше законне право на надання меддопомоги, гарантоване Конституцією та федеральним законодавством Російської Федерації.
7
Далі вкажіть свої дані, в т.ч. і ваш медичний поліс, і просите розглянути дії співробітників цієї установи на предмет законності і повідомити вам про прийняті в їх відношенні заходи в досудовому порядку, у встановлені законом терміни.
8
Після того, як ви напишете це заява в двох примірниках, віднесіть його до канцелярії медичної установи. На одному екземплярі, який залишається у вас, який прийняв його співробітник повинен вказати дату, вхідний номер заяви, свою посаду і підпис. Можна також відправити заяву та рекомендованим листом з повідомленням про його отримання.
Корисна порада
Подібна заява можна написати і в прокуратуру вашого району. Але, як правило, в більшості випадків це питання вирішується вже на стадії обігу до головлікаря.