Як знімати зі спалахом.

Наявність спалаху на фотоапараті значно полегшує роботу фотографа, оскільки кількість і яскравість світла ви можете регулювати самостійно. Однак при недотриманні деяких правил, використання спалаху призводить до засвітився на обличчях або появи ефекту червоних очей.
Вам знадобиться
  • за бажанням штатив, відбивачі, зовнішня спалах
Інструкція
1
Вбудована в фотоапарат спалах дає достатньо мало світла, тому з такою спалахом знімки вийдуть, тільки якщо ви фотографуєте на невеликій відстані від об'єкта. Крім того, світло від вбудованого спалаху різкий і жорсткий, він не пом'якшується і не розсіюється, на відміну від додатково встановленої спалаху.
2
Щоб пом'якшити і розсіяти світло від спалаху, можна придбати спеціальні відбивачі або використовувати природні - це мають бути великі білі поверхні (наприклад, стелю або стіни). При макрозйомці можна прикрити вбудовану спалах білим аркушем паперу.
3
На вашій камері можуть матися різні режими спалаху: авто, що заповнює, примусова, режим отключенія.Автовспишка Auto-flash. Цей спалах спрацьовує завжди, коли апарат АВТОМАТИЧНО визначає, що рівня освітлення недостатньо. Мінус цього режиму в тому, що знімки часто виходять сильно засвіченими на передньому плані і сильно затемненими поза радіуса дії вбудованого спалаху.
4
Заповнююча (збалансована) спалах Fill-in flash. В цьому режимі потужність спалаху визначається вже наявному освітленням, тобто доповнює його, і світло на знімку виходить збалансованим.
5
Примусова спалах Forced flash спрацьовує в будь-яких умовах на повній потужності. Цей режим рекомендується для знімків, де потрібні різні спеціальні ефекти.
6
Режим відключення Flash off рекомендується використовувати, якщо об'єкт зйомки знаходиться поза радіусом дії спалаху (наприклад, на футбольному стадіоні). В цьому випадку фотографу допомагають довга витримка затвора і сильно відкрита діафрагма. При цьому найкраще використовувати штатив.
7
Якщо на вашому фотоапараті немає функції примусового спалаху, можна підвищити якість фотографій так. Зробіть точковий вимір по різних рівнів освітлення, встановіть витримку і діафрагму на отримані значення. Налаштуйте спалах на пару значень нижче необхідного для цієї відстані і встановіть діафрагму. Рівень потужності спалаху ви можете змінити за допомогою значень ISO.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qRLVIhXbM6U
Корисна порада
Купуючи зовнішній спалах, врахуйте наступні моменти: спалах повинна бути потужною, мати дстаточно кут повороту, мати різні режими.
Слово «фотографія», як відомо, в перекладі з давньогрецької означає «світлопис». Світло - основа мистецтва фотографії, а вміння правильно використовувати світло - запорука хороших знімків.
Інструкція
1
Зйомка в приміщенні практично ніколи не обходиться без спалаху. Однак найчастіше знімки з вбудованою в камеру спалахом виглядають зовсім не так, як хотілося б: червоні очі, відблиски на обличчях, темний фон і пересвеченние передній план. Вся справа в тому, що вбудований спалах «б'є» яскраво і прямо, а для одержання природної картинки необхідний рівномірно розсіяне світло.
2
Як бути? Виходу із ситуації два: додати світла в приміщенні (включити більше ламп) або знімати з зовнішньої спалахом , яка дає можливість маніпуляції з напрямком світла. Якщо ви вибираєте другий варіант, варто пам'ятати декілька правил, які допоможуть вам отримати ту картинку, яку ви хочете.
3
Кут падіння дорівнює куту відбиття - цей закон фізики відомий всім зі шкільної лави. Якщо ви знімаєте в приміщенні з невисокими світлими стелями, направте спалах вгору. Пам'ятайте, що спалах повинна мати поворотну головку і «дивитися" не прямо в стелю, а під невеликим кутом. Потік світла відіб'ється від стелі і впаде на об'єкт зйомки під цілком природним кутом. В якості відбивачів також підійдуть світлі стіни, предмети меблів і техніки (холодильник, наприклад). Варто пам'ятати, що, якщо використовуваний предмет або стіна кольорові, такий же відтінок офарбить і ваш знімок.
4
Другий підводний камінь, який таїть в собі зйомка з зовнішньої спалахом , - тіні в області очей. В цьому випадку на допомогу прийде «біла карта» - маленький відбивач, який розташовується на спалаху і перенаправляє частину потоку світла від спалаху. Якщо у вашої спалаху немає вбудованої «білої карти», її чудово замінить біла пластикова картка або шматок картону, закріплений за допомогою гумки. Пам'ятайте, що, чим ближче ви знаходитесь до об'єкта зйомки, тим менше «біла карта» повинна «визирати» над спалахом .
5
А тепер ілюстрація усього вищесказаного. Зйомка зі спалахом "в лоб" - те, що зазвичай виходить. В результаті - відблиск на носі, синюватий відтінок, тіні в районі очей, різкі тіні.
6
Направте спалах в стелю. Так вже краще. Світло природніший, тіні зникли. Ось тільки темнувато область навколо очей, і вони самі якісь мляві через відсутність відблиску від спалаху.
7
Але варто висунути "білу карту", і очі стають зовсім іншими. В них з'являється життя. Правда, тіні на стіні теж з'являються, тому будьте уважні, слідкуйте за тінями при використанні "білої карти".
8
Також для отримання більш м'якого і природного світла використовуйте спеціальні розсіювачі і софтбокси.