Як краще заряджати батарейки.

Одноразові батарейки раціонально використовувати лише спільно з технікою, яка споживає малу потужність. У всіх інших випадках слід застосовувати акумулятори. Вони допускають багаторазову зарядку, за рахунок чого досягається помітна економія коштів.
Інструкція
1
Заряджати батарейки , не призначені для багаторазового використання, не можна. Це може викликати витік електроліту і навіть вибух. Особливо небезпечно намагатися заряджати одноразові літієві елементи живлення: загоряння металевого літію, що супроводжується нагріванням до високої температури, загрожує пожежею.
2
Виняток із зазначеного вище правила можна зробити для лужних марганцево-цинкових батарейок (саме на них пишуть слово alkaline). Їх можна заряджати асиметричним змінним струмом, значення якого в міліампер одно однієї десятої ємності, вираженої в міліампер-годинах. Шпаруватість цього струму повинна становити 0,5 (безрозмірна величина), ток в заряджали напрямку має дорівнювати вказаному вище, а в розряджати - його половині. Тривалість зарядки - не більше 15 годин, а відбуватися вона повинна в товстостінній коробці. Лужні марганцево-цинкові елементи витримують близько 10 циклів зарядки. Порівняно з справжніми акумуляторами, це дуже мало.
3
Нікель-кадмієві та нікель-метал-гідридні акумулятори заряджайте постійним струмом, значення якого в міліампер також повинне відповідати однієї десятої ємності, вираженої в міліампер-годинах. Тривалість зарядки - також 15 годин.
4
Літій-іонні акумулятори відрізняються від одноразових літієвих батарейок тим, що містять літій в неметалевої формі. Завдяки цьому їх можна заряджати, але використовувати для цього саморобні прилади не можна. Застосовуйте для цього тільки фабричні зарядні пристрої. Якщо від акумулятора, призначеного для мобільного телефону, передбачається живити, скажімо, саморобний ліхтарик, заряджати акумулятор можна в підходящому до нього справному телефоні. Також такі акумулятори можна заряджати універсальним пристроєм, званому на жаргоні «жабою». Для цього, коли воно вимкнене, затисніть в ньому батарею, притисніть контактні пружини до мінусового і плюсового контактам, а потім, натискаючи кнопку перемикання полярності, добийтеся світіння світлодіода. Увімкніть пристрій в розетку, і почне блимати другий світлодіод. Припиніть зарядку, коли він перестане блимати.
Зверніть увагу
Все підключення здійснюйте при знеструмленому устаткуванні, особливо якщо зарядний пристрій бестрансформаторних. Дотримуйтесь полярності. Не перевищуйте ток зарядки. Не користуйтеся поруч з заряджатимуться акумулятором відкритим вогнем. Не замикайте акумулятори накоротко.