Як найкраще засмагати.

Зловживання сонячними променями може призвести до опіків, теплового та сонячного удару. Крім того, лікарі вважають, що засмага може спровокувати ракові захворювання і раннє старіння шкіри. Тому, щоб мінімізувати шкоду від засмаги, необхідно знати, як загоряти правильно.
Інструкція
1
Час засмаги збільшуйте поступово, з урахуванням своєї індивідуальної переносимості сонячних променів. Починайте засмагати з 5-10 хвилин на відкритому сонці, потім відпочивайте в тіні. Таким чином ви отримаєте красивий і рівний загар.
2
Застосовуйте сонцезахисні креми, що містять високу кількість компонентів SPF та/або UVA, які запобігають вплив ультрафіолетового випромінювання на шкіру. Чим вище числовий показник SPF та/або UVA, тим надійніше ви будете захищені від опіків.
3
Ні в якому разі перед засмагою не користуйтеся кремами на основі вазеліну, гліцерину та інших мінеральних жирів, ефірними маслами, духами, туалетними водами.
4
Щоб уникнути лущення і облезание шкіри, загорайте під час низької сонячної активності, а саме: до 11.00 і після 16.00 годин. Не засмагати в період 12.00-15.00 годин.
5
Перегрівшись на піску, не поринайте в холодній воді, спочатку трохи охолоньте в тіні. Після купання обов'язково обітріться рушником, так як крапельки води фокусують сонячне світло як лінзи, а це може призвести до опіків.
6
При знаходженні на сонці надіньте капелюх або панаму, щоб захиститися від перегріву. Користуйтеся сонячними окулярами. Не читайте книги на пляжі, ультрафіолетові промені чинять негативний вплив на зір.
7
Не засмагати натщесерце або відразу після ситної їжі. Приступайте до процесу засмаги через 1-1,5 години після їжі. Спрагу втамовує кислуватими напоями, наприклад водою з лимоном. Не пийте сильно холодні напої, інакше ви ризикуєте захворіти. І ні в якому разі не вживайте під час засмаги алкогольні напої.
8
Сон на пляжі може призвести до опіків шкіри і сонячного удару. Тому, якщо ви любите спати на свіжому повітрі, нехай поряд буде хто-небудь, хто розбудить вас або переверне на інший бік.
9
Не забувайте про те, що тривале перебування на сонці негативно впливає на стан шкіри, зменшує її захисні властивості, пружність і гладкість, погіршує зовнішній вигляд.