Як можуть захворіти нирки.

Нирки виключно важливі для нормального функціонування організму, адже саме через них видаляється більшість токсинів, шлаків. Крім того, вони відіграють істотну роль у підтримці кислотно-лужного балансу плазми крові, а також забезпечують сталість концентрації осмотично активних речовин. Тому будь-яке захворювання нирок - сильний удар по організму людини.
Інструкція
1
Дуже поширене захворювання - пієлонефрит, або запалення ниркових мисок. Основні симптоми хвороби: біль у боці (одностороння або двостороння), відчуття здавлювання, висока температура, озноб. Часто ці ознаки супроводжуються слабкістю, нудотою, блювотою.
2
Хвороба виникає зазвичай як ускладнення, викликане осередком інфекції в організмі (наприклад, пієлонефрит часто розвивається на тлі грипу, скарлатини, циститу і т.д.). Тому намагайтеся не допускати переохолодження, одягайтеся по сезону. Підвищуйте імунітет, проводите комплекс загартовуватися. А якщо вже захворіли - відразу ж лікуєтеся, гасіть інфекцію в зародку.
3
Біль в нирках також може бути однією з ознак виникнення доброякісних новоутворень, таких, як аденома, фіброма. Часто біль у нирках свідчить про сечокам'яної хвороби. В її виникненні грає свою роль цілий ряд факторів: спадкова схильність, особливості обміну речовин, раціон харчування, якість питної води в даному регіоні і т.д. Якщо утворився в нирці камінь зрушиться з місця, виникає ниркова колька.
4
При нирковій коліці людина відчуває виключно сильний біль. Тому необхідно якомога швидше прийняти знеболювальні та спазмолітичні препарати («Баралгин», «Кеторол», «Но-шпу»). Іноді добре допомагає тепла ванна, особливо в поєднанні зі згаданими ліками. Якщо біль не вщухає - викликайте швидку допомогу. Для запобігання сечокам'яної хвороби, пийте більше рідини. За погодженням з лікарем (після встановлення «природи» каменю) приймайте відвари трав, дотримуйтесь дієти.
5
Несильні, що тягнуть болі в ділянці нирок можуть свідчити про нефроптозе, або опущенні нирок. На перших порах хвора людина може не відчувати жодного дискомфорту. Але потім, у міру прогресування нефроптоз, через погіршення кровопостачання нирок в сечі різко зростає рівень еритроцитів і лейкоцитів, починаються болі. Якщо не вжити заходів до лікування, згодом біль посилиться і стане постійною.
Зверніть увагу
Болі в поперековій області часто ніяк не пов'язані із захворюваннями нирок, навіть якщо схожі за симптоматикою. Тому не займайтеся самолікуванням. Поставити правильний діагноз і призначити лікування може тільки лікар.