Як налагодити обмін речовин. Як нормалізувати свій обмін речовин.

Обмін речовин складається з двох процесів: асиміляції і дисиміляції. Перший допомагає засвоювати корисні речовин а й створювати нові клітини, а другий відповідає за розпад поживних речовин. Якщо хоч один з процесів сповільнюється, результат позначається на всьому організмі.
Інструкція
1
Споживайте таку кількість калорій, яке вам необхідно. Якщо ви будете їсти занадто багато або занадто мало, обмін речовин буде уповільненим. Найкраще приймати їжу 4-6 разів за день невеликими порціями. Розрахувати кількість калорій, яке вам необхідно, можна за формулою маффин-Джеора або Харріса-Бенедикта. Відмовтеся від дієт, особливо від жорстких або монодиет. Після них (навіть якщо ви використовували її кілька днів) обмін речовин дуже швидко сповільнюється, а зайва вага починає йти повільніше.
2
Обов'язково снідайте, найкраще вівсяною кашею. Причому є її можна щодня, це ніяк не позначиться на здоров'ї або самопочутті. Щоб урізноманітнити кашу, додайте в неї горіхи, фрукти, йогурт або сік. На сніданок і обід має припадати 75% усієї з'їденої за день їжі.
3
Випивайте за день не менше 2-х літрів води і зеленого чаю. Організм людини майже на 70% складається з води, і для нормального функціонування йому необхідна рідину у великих кількостях. Не зловживайте чорним чаєм і кавою.
4
Ретельно пережовувати їжу. Процес травлення починається в той момент, коли ви відчули аромат їжі. Намагайтеся не відволікатися на телевізор, комп'ютер або книги, зосередьтеся на прийомі їжі.
5
Харчуйтеся різноманітно. Якщо в ваш організм не потраплятимуть різні корисні речовин а, обмін речовин погіршуватиметься. В раціон обов'язково повинні входити фрукти, овочі, зелень, горіхи і, звичайно ж, нежирне м'ясо.
6
Займайтеся спортом, навіть якщо у вас немає можливості ходити в тренажерні зали. Виконувати нехитрі вправи можна і вдома, а результат не змусить себе довго чекати. Якщо ви будете витрачати все спожиті за день калорії - обмін речовин налагодиться дуже швидко. Регулярно ходите пішки, свіже повітря тільки поліпшить результат.
7
Намагайтеся менше нервувати і щодня висипайтеся. Якщо організм не буде відчувати стрес, він віддячить вас хорошою роботою. Перед сном можна прийняти розслаблюючу ванну або випити трав'яний збір.
8
Створіть для себе режим. В один і той же час лягаєте спати і прокидайтеся, приймайте їжу і влаштовуйте організму відпочинок.
Зверніть увагу
Не зловживайте алкоголем і не курите, це уповільнює обмін речовин.