Як літри перевести в куби. обсяг перерахувати в літри.

Фізичні речовини володіють певною масою і обсягом. Обсяг може вимірюватися або в літрах, мілілітрах, декалітрах, або в кубічних метрах, сантиметрах, дециметрах. Якщо виникає необхідність перевести обсяг з літрів в куби і навпаки, як це зробити?
Вам знадобиться
  • Навички арифметичного рахунку або калькулятор
Інструкція
1
Історія освіти та застосування мір і ваг налічує тисячоліття. Довгий час у кожній країні, а то і в провінції, були свої одиниці виміру. Це викликало великі незручності, тому що виникали складнощі при перекладі одних одиниць в інші. Особливо відсутність єдиної системи заважало міжнародних торгових відносин.
2
Сьогодні в більшості країн світу прийнята і використовується міжнародна система одиниць СІ (SI), розроблена і впроваджена французькими вченими. Ще в 1799 р були затверджені перші два еталона: для вимірювання довжини - метр а для вимірювання ваги - кілограм. Від них утворювалися похідні одиниці вимірювань, такі як: площа, обсяг, швидкість і так далі.
3
У Росії рідини в основному вимірювалися і продовжують вимірюватися у літрах. В системі СІ для вимірювань і позначення обсягу використовуються кубічні метри, і Росія також використовує цю одиницю виміру. Яка ж взаємозв'язок між ними? Сьогодні 1 літр становить 0,001 кубічного метра.
4
Наприклад, вам необхідно дізнатися обсяг ємності, яку ви використовуєте для поливу грядок, в кубометрах. У неї вщерть ви заливаєте 48 десятилітрових відер води. Проведіть нескладне обчислення. 48 відер помножте на 10. Ви отримуєте 480 літрів. Тепер помножте це число, виражене в літрах, на 0,001. У результаті виходить, що ваша тара для води має ємність 0,48 куб. м.
5
Таким же чином, використовуючи коефіцієнт 0,001, ви можете зробити зворотні обчислення. Наприклад, ви придбали насос для відкачування води. У паспорті вказана його продуктивність 5 куб. м./добу. Скільки ж це в літрах і у відрах? Ділячи 5 на 0,001, перемістіть кому на три знаки вправо. В даному випадку додайте 3 нуля. Отримуєте 5000 літрів. Або 500 відер може перекачати ваш насос за добу.