Як менше переживати. Як перестати переживати з за бездомних кішок.

Переживання властиво людині навіть, здавалося б, самому байдужому і холоднокровному. Люди турбуються за своїх рідних, близьких, засмучуються через несправедливостей, невдач. Це зрозуміло і природно. Але є люди, у яких це якість приймає явно надмірні форми. Наприклад, вони дуже переживають за своїх дітей, контролюють кожен їх крок, навіть якщо ті давно виросли, самі стали батьками. При вигляді злиденній старенької, яка просить милостиню або бездомного собаки, вони готові розридатися, впадають в справжнісіньку депресію. Таке надмірне переживання шкодить, ускладнює спілкування з домочадцями, колегами.
Інструкція
1
Надмірне переживання головним чином притаманне вразливим людям із загостреним почуттям відповідальності. Вони відносяться до себе з підвищеною вимогливістю і тому чекають того ж від інших. Їм нестерпно бачити несправедливість, жорстокість, байдужість, їх терзає відчуття провини за те, що вони живуть відносно благополучно, коли навколо стільки горя. Тому переживають самі і змушують нервувати інших.
2
У всьому потрібна золота середина. Постарайтеся переконати себе доводом: жодна людина не може відповідати за всі гріхи світу. Ви не в змозі допомогти всім нужденним людям похилого віку, нагодувати всіх голодних діточок, прихистити всіх бездомних тварин. Навіть саме благородну справу не можна перетворювати на нав'язливу ідею.
3
Занепокоєння за дітей - це сама зрозуміла, природна річ. Будь-який нормальний батько інстинктивно прагне вберегти дитину від небезпеки, допомогти, дати потрібну пораду. Але знову-таки все добре в міру. Постарайтеся зрозуміти: до дорослого синові або дочці не можна ставитися як до малолітнього нетяма. Навряд чи ви хочете, щоб їм стало обтяжливо спілкування з вами.
4
Заспокойте себе таким аргументом: ваші подорослішали діти - розумні, розсудливі люди, вони не вороги ні собі, ні вашим онукам. Вони самі збагнуть, що треба правильно харчуватися, одягатися по сезону, уважно стежити за дітьми, берегти здоров'я і уникати непотрібного ризику. Адже в іншому випадку виходить, що ви виховали рідкісних дурнів.
5
Удайтеся до самонавіювання. Як можна частіше повторюйте собі: «Від того, що я нервую, місця собі не знаходжу, сіпаюся сам і смикаю оточуючих, мені тільки стає гірше». І це дійсно так.
6
Не завадить звернутися до кваліфікованого лікаря-ендокринолога, щоб перевірити щитовидну залозу. Справа в тому, що таке надмірне занепокоєння, переживання може бути викликане порушенням рівня гормонів. Підіть обстеження, здайте всі необхідні аналізи. При необхідності вам призначать курс лікування.