Як встановити витяжку.

Для того, щоб встановити витяжку, цілком можна скористатися допомогою фахівців. Подібну послугу пропонують в будь магазині, де ви купуєте витяжку. Однак насправді це не настільки складно, щоб не можна було впоратися з цим своїми силами.

Перед тим, як встановити витяжку, уважно вивчіть наявну в інструкції схему з конструкцією витяжки, включаючи кріплення. Місце, де буде кріпитися витяжка, залежить від обраної моделі: вбудованої, настінного або острівної. Вбудована витяжка кріпиться всередині кухонної шафи, настінна - впритул до стіни, а острівна - до стелі. Висота кріплення витяжки на плитою залежить від типу плити: відстань до електричної плити - не менше 50 см, до газової - 64 см, так як інакше виникає небезпека займання фільтрів. Однак і лишком високо кріпити витяжку не слід: при відстані більше 85 см у неї не вистачить потужності для всмоктування повітря.

Витяжки, що працюють в режимі рециркуляції повітря і витяжки, працюючі на відвід повітря, кріпляться по-різному. Для того, щоб повісити витяжку першого типу, треба намітити на стіні місця розташування дюбелів. Потім просто висвердлити отвори і за допомогою дюбелів закріпити на стіні витяжку. Після цього на витяжку надягають знімні декоративні панелі і вона підключається до електромережі.

Працюючі на відвід повітря моделі встановлюються довше . Для їх роботи необхідно забезпечити з'єднання з вентиляцією через воздухоотводную трубу. Можливо, буде потрібно установка додаткового вентилятора для кращого відтоку повітря. При монтажі воздухоотводние труби слід звернути особливу увагу на її діаметр. Більший діаметр дозволить витяжці пропускати через себе більшу кількість повітря. Оптимальним є труба з діаметром, однаковим на всьому її протязі. У разі, якщо конструкція вентиляційної системи вимагає зменшення діаметра труби, потрібно зменшувати його поступово, використовуючи перехідники з усе більш малим діаметром.

Матеріал для воздухоотводние труби також має велике значення. Переважно всього використовувати гладкі й рівні труби з ПВХ, а не гнучкі воздухооотводи з гофрованої поверхнею. Наявні у гофрованих труб ребра по всій поверхні створюють додатковий шум при роботі витяжки та заважають вільної циркуляції повітря.

Вмонтовуючи воздухоотводную трубу, врахуйте, що велика кількість вигинів і поворотів призведе до втрати потужності всмоктування повітря.

До стіни Воздухоотводная труба кріпиться за допомогою спеціальних хомутів, які потім можна приховати в елементах меблів або за декоративними кожухами.

Витяжка - невід'ємна частина будь-якої сучасної кухні. Вона не тільки не дає диму і чаду поширюватися по всьому будинку, але і оберігає кухонні меблі від викривлення і появи тріщин. Адже саме до цього призводить регулярне вплив гарячої пари на поверхні шаф і тумб.

Шукаємо вільну розетку Витяжка - це електроприлад, що працює від мережі. А, отже, визначаючи місце її монтажу на кухні, керуйтеся в першу чергу тим, чи є там вільна розетка. Якщо всі існуючі розетки вже зайняті, має сенс зробити ще одну, спеціально для витяжки.

Як встановити витяжку правильно: вивчаємо режими роботи

Щоб встановити витяжку правильно, слід брати до уваги особливості її роботи. Будь прилад даного типу функціонує у двох режимах - рециркуляції і відведенням. Режим відводу увазі вивід конденсату і випарів назовні допомогою спеціальної дренажної труби. Вона виготовляється з еластичної пластмаси і вбудовується в стіну кухні. Режим рециркуляції витяжки нагадує принцип роботи звичайного кондиціонера. В цьому режимі витяжка втягує в себе повітря, пропускає його через очисний Углєв фільтр і випускає його назад. Фільтр необхідно міняти як мінімум один раз в три-чотири місяці.

Як встановлювати витяжку самостійно і без проблем

Щоб встановити витяжку самостійно, вам потрібно знати її тип. Все кухонні витяжки діляться на три великі групи: підвісні, що вбудовуються і острівні. Найбільш складними для монтажу вважаються підвісні. Для їх установки необхідно штраба стіни і прокладати в них дренажні трубки для відводу випарів. Вбудовуються витяжки названі так тому, що вбудовуються в кухонні шафки і тумби. Однак вони теж вимагають прокладки в стіні дренажних комунікацій. Острівні витяжки вважаються одними з найбільш затребуваних серед покупців. Як правило, вони розташовуються в центральній частині кухні. Острівні витяжки прекрасно вентилюють приміщення і ефективно справляються навіть з найсильнішими запахами. Для їх монтажу на стелю необхідно прикріпити спеціальні кронштейни і прокласти спеціальний короб для дренажних комунікацій. Дуже важливий момент при монтажі будь витяжки - визначення відстані до конфорка. Якщо мова йде про електричній плиті, то відстань від конфорок до поверхні витяжок повинно складати як мінімум 700 міліметрів. Якщо витяжку необхідно монтувати над газовою плитою, то безпечне для її роботи відстань становить 800 міліметрів.