Як намалювати берег.

Морське узбережжя завжди було улюбленою темою для картин художників. Є малюнки неприступних скелястих берегів , піщаних пляжів і крижаних фіордів. Берег і хвиля нероздільні, але є і третій компонент, який задає тон і настрій всій картині, - це небо. Воно може бути прозорим і залитим сонцем, низьким і заповненим похмурими хмарами. Спробуйте при створенні малюнка берега точно вловити настрій стихії.
Вам знадобиться
  • - спеціальний папір для малювання олією;
  • - набір кистей;
  • - палітра;
  • - олійна фарба.
Інструкція
1
Є спеціальний папір для роботи маслом, вона не вбирає фарбу і дуже нагадує фактурою полотно. Вона зібрана в зручні альбоми, які можна брати в дорогу. Проведіть лінію горизонту, яка розділить море і небо. Частково вона буде прихована набігає хвилею.
2
Починайте малювати небо, змішавши синій кобальт, берлінську блакить і білила. Робіть плавний перехід від темного кольору вгорі аркуша до світлого тону у лінії горизонту. Це обумовлено принципом повітряної перспективи, чим далі об'єкт від глядача, тим більше повітря їх розділяє. Тому далекі предмети виходять оповиті світлою серпанком.
3
Пожвавите небо легкими прозорими хмарами. Нанесіть в декількох місцях білила округлими рухами пензля. Спочатку можна працювати жорсткої пензлем, а випрасувати зображення допоможе - м'яка плоска синтетична. Піщану смужку берега малюйте сумішшю охри і білил. Трохи далі покажіть взгорок, підмісивши у фарбу трохи жовтого кадмію.
4
Щоб берег був живим, зробіть декілька відтінків фарби і працюйте ними, дивлячись на натуру або фотографію. Для малювання гори вам знадобляться: марс коричневий, охра і трав'яна зелена. Але дивіться по обстановці, не обмежуйтеся цими відтінками. Рослинність на схилах зображайте стусанами тонкої кисті, колонкової або круглої синтетичної.
5
Переходьте до берегів ой лінії моря і прибою. Обриси набігає хвилі намітьте синьою фарбою, не чіпайте пінний гребінь. Покажіть чергуються світлі й темні ділянки води, її глибину і велику масу. Враховуйте напрямок руху хвиль, їх амплітуду, мазки кладіть відповідно цим факторам.
6
Візьміть білила, ультрамарин і різні відтінки зеленого. Не забудьте про відображення берега у воді, нанесіть плями коричневого і охри у підошви хвилі, збоку від неї. Починайте виписувати темну нижню частину хвилі. Щоб отримати близький до реального колір, змішайте вірідоновую зелену і ультрамарин. Зробіть плавний перехід до верхньої частини, додавши білила.
7
Мазки наносите по напрямку руху маси води. Нерівності загладжуєте плоскою синтетичної пензлем, дуже легкими дотиками, щоб виникло відчуття прозорості води. Пінний гребінь хвилі прибою починайте виписувати з верхнього контуру кінчиком пензля з білилами. Поставте жорсткої пензлем бризки, що розлітаються в різні боки.
8
Піну малюйте постукуванням інструменту з фарбою про папір, потрібно, щоб було відчуття рельєфності. Білила частково змішаються з нижнім шаром фарби, але це тільки додасть природності картині.
9
Відійдіть трохи від малюнка, щоб підмітити неточності і доопрацювати спірні ділянки.