Як можна змінити людину.

Ідеальних людей на світі немає. У будь-якого людини обов'язково знайдуться недоліки - незначні або серйозні. У першому випадку з вадами цілком можна миритися. У другому ж випадку вони можуть сильно ускладнити життя і самій людині, і тим людям, які з ним спілкуються, перш за все, його близьким. Проблема в тому, що переважна більшість людей не дивляться на себе з боку і просто не бачать мінусів! Власну поведінку, звички, манери здаються їм правильними і природними.
Інструкція
1
Насамперед пам'ятайте, що ніхто не приходить в захват від критики. Почувши докори в поганих манерах, звичках, в неналежній поведінці і т.п., людина інстинктивно почне захищатися, виправдовуючись і висуваючи зустрічні звинувачення. Тому дійте краще не прямо, а обхідними шляхами.
2
Врахуйте, що сама справедлива критика, якщо вона висловлена в різкій, нетактовно формі на грані грубості, не тільки не досягне мети, але і може привести до прямо протилежного результату. Тому навіть в тому випадку, якщо у вас є всі підстави для невдоволення, постарайтеся тримати себе в руках. Говоріть спокійним, ввічливим голосом, утримуйтеся від звинувачень і переходу на особистості.
3
Почніть з перерахування достоїнств і досягнень людини , поведінка якого ви хочете змінити. Похваліть його - напевно ж знайдеться за що! А вже потім переведіть розмову в потрібне русло. Причому намагайтеся вести його в такому дусі: «Все це дуже добре, але, якби ти зробив те-то і те-то, або відповів би так-то і так-то, було б ще краще!» Людина в цьому випадку побачить в вас не критика, не супротивника, а доброзичливця, який щиро піклується про нього, про його інтереси. І, відповідно, поставиться до ваших слів з увагою, а не пропустить їх повз вуха.
4
Під час розмови всіляко уникайте категоричних висловлювань типу: «Ти повинен», «Я впевнений», «Повір, я краще знаю!» І т.п. Замість цього говорите: «Мені здається», «Якщо я не помиляюся», «А як ти думаєш?"
5
Якщо ви розмовляєте з людиною, яка набагато старше вас, намагайтеся поводитися особливо шанобливо, всіляко підкреслюйте, що ви високо цінуєте його заслуги, життєвий досвід. Якщо ж розмова ведеться з підлітком, ні в якому разі не проявляйте зневаги, поблажливості: мовляв, малий ще, молоко на губах не обсохло. Не забувайте, що в підлітковому віці через різкої зміни гормонального фону багато юнаків і дівчат стають болісно самолюбними, образливими.
6
Намагайтеся навести людини на думку, що йому треба змінитися. Як цього досягти, залежить від багатьох факторів. У будь-якому випадку пам'ятайте слова Д.Карнеги: «Кращий спосіб змусити людини щось зробити - змусити його захотіти це зробити!»