Як знайти своє родинне дерево.

Побудова власного генеалогічного древа - це вельми захоплююче заняття, що дозволяє дізнатися більше про історію своєї родини. Але якщо вам не вистачає яких-небудь даних про близьких чи далеких родичів, потрібно знати, як їх можна отримати.
Інструкція
1
Розпитайте своїх старших родичів про те, що вони пам'ятають з історії родини. Дізнайтеся не тільки імена, прізвища та дати народження предків. У родовідному дереві можна також вказувати інформацію про їх місце проживання, навчання, роботи, будь-які цікаві епізоди з біографії, наприклад нагородження медалями та орденами. Ця інформація перетворить ваше дерево з простого переліку поколінь в міні-енциклопедію історії вашої родини.
2
Дізнайтеся історію свого прізвища. Для цього візьміть в бібліотеці або придбайте в книжковому магазині словник прізвищ. Якщо ваше ім'я досить поширене, ви зможете знайти в такому довіднику коротку інформацію про джерело його походження, приблизний час та місце його появи. Може бути вказана і приблизна станова приналежність прізвища.
3
Інформацію про соціальний статус власника прізвища можна отримати самостійно. Наприклад, прізвище, що закінчується на «-ський»/«- цький» і має в своїй основі грецьке або латинське слово, назва церковного свята або таїнства, ім'я вченого або богослова, швидше за все, означає, що один з ваших предків навчався в духовній семінарії , де йому і дали нове прізвище. Приклади подібних імен - Левицький (від біблійної книги Левит), Преображенський (від свята Преображення). В той же час, усічена прізвище, співзвучна з родовим іменем відомої дворянської родини, може говорити про те, що її перший носій був позашлюбним сином аристократа. Наприклад, подібне ім'я носила Єлизавета Тьомкіна - позашлюбна дочка Григорія Потьомкіна, і, можливо, імператриці Катерини II.
4
Зробіть запит в архів того регіону, в якому імовірно проживала ваша сім'я. Ви зможете отримати додаткову інформацію про вже відомі родичів, а також дізнатися імена їх батьків, що допоможе вам у подальших пошуках.
5
Якщо у вас немає часу на самостійні пошуки, але ви хочете отримати красиво оформлене генеалогічне древо , зверніться до істориків, які виконують подібні замовлення. Їхні послуги активно рекламуються в інтернеті. Вартість роботи вираховується індивідуально, залежно від складності завдання.
Божевільний ритм сучасного життя залишає мало часу на вивчення власних коренів і родинних зв'язків. Але з часом кожна людина починає усвідомлювати, що своє походження та історію просто так викреслити неможливо. Кожна людина зобов'язаний скористатися шансом пізнати свої витоки, щоб частково відновити зв'язок з минулим.
Інструкція
1
Відновлення генеалогічного древа повинно відбувається поетапно. Зберіть всю необхідну інформацію, для цього поговоріть з батьками, бабусями і дідусями. Зберіть і відскануйте збереглися фотографії. Підготуйте опис кожного члена сім'ї. Відвідайте кілька генеалогічних сайтів. Також можна звернутися до професіоналів, для яких генеалогія прізвища - повсякденна діяльність і оплачувана робота.
2
Ознайомтеся з правилами складання генеалогічного древа (родинні стосунки, генетичні захворювання і так далі). Якщо древо буде складатися за допомогою програми, все одно потрібно знати позначення, загальний принцип і правила.
3
Визначтеся з типом древа. Наприклад, в низхідному - головний предок ставиться на чолі, а від нього вже відходять відгалуження. Тут не враховуються шлюби по жіночій лінії, так як жінки змінюють прізвища і вже не відносяться до роду. В висхідній позиції древа в основі знаходиться людина і відбувається розгляд його предків.
4
Визначтеся з програмою для складання генеалогічного древа. Зробити це досить-таки просто за допомогою пошукових систем. Сьогодні генеалогія досить розвинена, тому даних програм дуже багато в інтернеті. А яку вибрати - це вже справа смаку.
5
Внесіть всі необхідні дані в програму. Вставте фотографії, додайте позначення та зв'язку. Але на цьому не потрібно зупинятися, постійно додавайте нову інформацію для розширення вашого генеалогічного древа.
6
Роздрукуйте вийшло древо на великий аркуш, створіть власний сайт або зробіть книгу. Роздайте копії древа своїм родичам і запропонуйте їм у міру можливості доповнити існуючу інформацію. Таким чином, ваше генеалогічне древо буде розширюватися.