Як краще видалити родимку.

У кожної людини на шкірі є родимки. Когось вони абсолютно не турбують, наприклад, якщо освіти невеликого розміру і знаходяться не на обличчі. А комусь вони можуть доставляти серйозний дискомфорт. Крім того, будь-яка родимка потенційно небезпечна тим, що за певних умов може переродитися в меланому - злоякісне новоутворення. Це, насамперед, може статися, якщо вона знаходиться на такій ділянці тіла, де часто травмується. Тому інший раз родимки слід видаляти.
Інструкція
1
Запам'ятайте: не видаляйте родимки самостійно. В обов'язковому порядку спочатку проконсультуйтеся у фахівця-дерматоонколога. Це необхідно для того, щоб точно визначити тип родимки, глибину її залягання і оптимальний спосіб лікування.
2
Широко поширений метод видалення - електрокоагуляція, яку проводять під місцевою анестезією. Її достоїнства - простота, швидкість, ефективність. Недолік - в окремих випадках на місці видаленої родимки залишається невеликий рубець.
3
Останнім часом все частіше використовується видалення родимок за допомогою лазера, також під місцевою анестезією. Як правило, родимки зникають безслідно. У деяких випадках на тих місцях, де вони розташовувалися, залишаються западини, але через якийсь час вони вирівнюються.
4
Менш поширений метод хірургічного видалення. Його використовують головним чином при великих розмірах родимок. Після операції залишається білястий рубець.
5
Для видалення утворень широко використовується також рідкий азот (метод кріодеструкції). Суть його в тому, що при дії речовини з дуже низькою температурою тканини родимки повністю руйнуються (тобто піддаються деструкції) і згодом відторгаються організмом. Кожна родимка піддається впливу аплікатора з рідким азотом. Після цього вона набрякає і починає відмирати. Після того як вона відвалиться, на її місці залишається малопомітне плямочка світло-рожевого кольору. Головний недолік цього методу - тривалий час реабілітації. Часом до повного загоєння ділянки обробленої шкіри проходить декілька місяців.
Зверніть увагу
Ще раз настійно не рекомендуємо видаляти родимки в домашніх умовах! Особливо використовуючи для цього народні способи, такі як припікання кислотами або йодом. Пам'ятайте, що тоді ризик переродження родимки у злоякісне новоутворення - меланому - зросте багаторазово.