Як краще навчитися співати.

Якщо природа не нагородила вас слухом і голосом - це не привід впадати у відчай. Звичайно, за відсутності вихідних даних оперною співачкою ви навряд чи станете. Але навчитися красиво співати цілком реально.
Інструкція
1
Найкраще вчитися співати разом з педагогом по вокалу. Проте якщо у вас немає можливості записатися в музичну школу, зробити це можна і самостійно.
2
Навіть якщо вам на вухо наступив ведмідь, слух можна розвинути самостійно. Для початку спробуйте повторювати монотонні звуки, які добуваються з будь-яких предметів. На допомогу вам прийдуть гудок телефону, затиснута клавіша синтезатора, звук, видаваний перфоратором сусіда. Постарайтеся «потрапити» в тон своїм власним голосом. Ви зрозумієте, що досягли потрібного результату, коли гучність звуку, згідно із законами фізики, збільшиться в два рази.
3
Важлива для співака і правильна постановка дихання. Уявіть, що ви нюхаєте квітка. Вдих у вас при цьому сильний, але ніжний і акуратний, а грудна клітка повністю заповнюється його ароматом. Відрепетируйте такий спосіб дихання спочатку без співу, а потім спробуйте заспівати, застосовуючи співочий вдих.
4
Попрацюйте над інтонуванням. Для цього вам доведеться завантажити підручники з інтернету або взяти їх в бібліотеці. Більшість з них розраховані на викладачів вокалу, проте ви зможете почерпнути з них вправи, які вам належить робити кожен день, якщо ви хочете добитися результату.
5
Якщо у вас є проблеми з дикцією, обов'язково працюйте над їх усуненням. Допоможуть вам у цьому відомі з дитинства скоромовки. Проговорюйте їх спочатку повільно, потім поступово прискорюйте темп. Спробуйте прочитати вголос слова ваших улюблених пісень: з почуттям, з паузами, промовляючи кожен звук.
6
Періодично влаштовуйте собі дні тиші. Необхідно давати відпочинок як вухам, так і голосовим зв'язкам. Перенапруження негативно позначається на емоційному стані співака.
7
Відвідуйте майстер-класи при будь-якій можливості. Ніякі самовчителі не дадуть вам стільки корисної інформації, скільки дасть досвідчений викладач.