Як знайти їжачка. Як знайти їжака в лісі.

Єжи в Росії поширені досить широко. Навіть у місті можна зустріти цих колючих малюків. Якщо ви хочете знайти їжачка і взяти його додому, не забудьте, що тварина це дике і може бути переносником хвороб. Тому краще купувати звірів в зоомагазинах або, в крайньому випадку, показати найди ветеринару.
Інструкція
1
Найпоширенішим вважається європейський (звичайний) їжак. Він мешкає в степу і лесолуга. Можете спробувати зустріти його поруч з великою рікою, тайгою або в напівпустелі. Європейський їжак не живе в болотах і суцільних дрімучих лісах. Взимку цей звірок впадає в сплячку, яка може тривати півроку. Зимує тварина в гнізді з листя і трав, іноді риє неглибокі нори. Днем їжачок ховається.
2
На узбіччі полів, в листяному лісі, вздовж річки ви можете зустріти лісового їжачка. Іноді зустрічаються гібриди європейських і лісових їжаків. Цей звірок впадає в сплячку в листопаді, а прокидається в березні. Спорідненим лісовому є амурський їжачок. Це тварина менш поширено, не зустрічається на болотах, в високогір'ях і на великих орних ділянках. Зазвичай селиться в хвойно-широколиственном рідколісся, зимує в наземному гнізді.
3
Степовий їжак занесений в Червону книгу, тому вам він, швидше за все, не зустрінеться. Цей звірок живе поруч з окультуреним ландшафтом, північними річками, транспортними магістралями. Найчастіше селиться в тих місцях, де багато чагарників, трав, іноді живе в степах і лісостепах. Не зустрічається в сирих низинах і в місцевості з кам'янистим ґрунтом. Вдень ховається під камінням і корінням. В сплячці з вересня (в теплу пору з жовтня) по квітень, зимує в норах інших тварин.
4
Огляньте напівпустелі, сухі степи, трав'янисто-чагарникові пустища, там ви можете зустріти вухатого їжака. Цей звірок живе у вологих ярах, в зрошуваних землях і вздовж річок. Ніколи не зустрічається в густому травостої і в голих пустелях. Влітку звірок ховається в природних укриттях. В сплячці з кінця жовтня (або з початку листопада) до кінця березня (початку квітня), зимує в довгих норах. В теплу пору не впадає в сплячку.
5
Дуже часто їжачки зустрічаються і в містах. Це нічні тварини, вдень їх не варто шукати. Їжачки люблять яблука, вийдіть вночі на вулицю і залиште в траві ці фрукти. Постарайтеся не шуміти, не намагайтеся відразу взяти тварину. Годуєте його яблуками і поїть молоком кілька ночей поспіль, він повинен звикнути до вашої присутності.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=WHqpwfrUHls