Як можна стати донором.

Донор - людина, яка дає свою кров потребує в ній хворому. Бути донором це не тільки благородно, але ще й корисно. Тому що, по-перше, при кожній здачі крові вас оглядає лікар, а значить, ваше здоров'я під наглядом. По-друге, періодичні донації крові сприятливо впливають на стан організму. Помічено, донори хворіють менше. Стати донором може людина, яка досягла 18 років, не має в минулому інфекційних захворювань, начебто гепатиту або сифілісу.
Інструкція
1
Зайдіть в Центр крові у вашому місті. Зверніться до реєстратури. Тут вам дадуть заповнити невелику анкету донора. Не забудьте взяти з собою паспорт.
2
Після лікар-терапевт оцінить стан вашого здоров'я. Він виміряє тиск, послухає серце, виміряє вага (мінімально допустима вага для донора - 50 кг), задасть кілька запитань. Наприклад, якщо ви носите окуляри або контактні лінзи - обов'язково поцікавиться, наскільки погано ви бачите. Людей зі слабким зором в донори не беруть, заради їхньої ж безпеки.
3
Лікар обов'язково подивиться, чи є у вас на тілі пірсинг чи татуювання. Якщо подібні прикраси ви робили менше року тому, здавати кров вас не допустять. Так як разом з татуюванням або пірсингом вам могли занести інфекцію.
4
Також у вас візьмуть кров з пальця. Перевірять її на наявність ВІЛ-інфекції, алкоголю, наркотиків, ліків. Визначать групу крові та її резус-фактор.
5
Якщо ніяких протипоказань не буде, вашу кандидатуру схвалять, і ви зможете здавати кров. Далі вас направлять в буфет, де запропонують випити чашку солодкого чаю з печивом або цукерками.
6
Потім проводять в процедурний кабінет, де, власне, і візьмуть кров. Не забудьте потім отримати довідку про здачу крові для звільнення на один день від роботи або навчання. Також вона придасться для отримання грошової компенсації.
7
Зазвичай у донора за раз беруть 450 мілілітрів крові. Нерідко після цієї процедури люди відчувають слабкість або запаморочення. Тому після донації не робіть різких рухів.
8
Посидьте 10-15 хвилин в коридорі. Намагайтеся щоразу брати кого-небудь з собою, хто зможе відвезти вас додому. Чи не знімайте пов'язку 3-4 години і уникайте важких навантажень протягом дня.
Зверніть увагу
Мінімальний інтервал між парканом цільної крові - 2 місяці. Якщо у вас брали тільки плазму, то знову прийти в Центр крові можна через 7-14 днів. Чоловікам дозволено здавати кров не частіше 5 разів на рік, жінкам - не частіше 4. Під час вагітності та менструацій донація протипоказана.
Корисна порада
Напередодні та в день донації не рекомендується їсти жирну, смажену, гостру і копчену їжу. За два дні до процедури не можна вживати алкоголь, за три - приймати ліки, що містять аспірин і анальгетики. За годину до процедури потрібно утриматися від куріння.