Як підвищити родючість грунту.

З приходом весни багато дачники починають стикатися з питанням, як підвищити родючість ґрунту. Адже відомо, що поліпшити декоративні властивості рослин можна, забезпечивши грунт елементами живлення.
Інструкція
1
При висадці рослин або пересадці їх на постійне місце, грунт збагачують органічними добривами. Слід враховувати факт наявності органічних речовин. Якщо вони є в грунті в достатній кількості, тоді рослини підгодовуються тільки мінеральними добривами.
2
На менш родючих ґрунтах застосовують органічні добрива, такі як компост, гній, пташиний послід, сидерати (рапс, люпин, редька олійна та інші) і коров'як.
3
Родючість ґрунту також залежить і від забезпеченості її вологою. При недоліку природного зволоження, залежно від клімату і типу ґрунту, необхідно штучно поливати грунт. При цьому необхідно враховувати, що для вологої ґрунту необхідний хороший газообмін. Інакше, почнеться процес окислення, і рослина може загинути.
4
Для поліпшення газообміну систематично потрібно рихлити ґрунт, в теж час, видаляючи бур'яни. Крім перерахованого вище підвищити родючість ґрунту можна, додаючи разом з органічними добривами торфокомпост або розклався торф з піском, який складається з дрібних грудочок.
5
При підвищенні родючості ґрунту також варто враховувати її механічний склад. Це досить не складно зробити самостійно. Для цього потрібно додати в невелику кількість ґрунту воду і, немов як з тіста, зробити трубочку. Якщо у вас не вийде цього зробити, значить у вас піщаний грунт, якщо при скачуванні землі на ній утворюються тріщинки, то це суглинних грунт. І, нарешті, якщо трубочка не тріскається, то це глинистий грунт.
6
Піщані і супіщані ґрунту володіють найменшою концентрацією поживних речовин. Суглинні ґрунту досить родючі, але потребують щорічної підживленні. Якщо говорити про глинистих ґрунтах, то вони досить багаті поживними речовинами, але мають не дуже хорошу структуру, яка потребує постійного розпушуванні. Гарного врожаю!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=gpfhiBqJWCY
Щоб підвищити родючість ґрунту, необхідно поліпшити її механічний склад. Піщані і супіщані ґрунту потребують внесення глини, як варіант - торфосодержащей землі. В важкі глинисті ґрунту слід додати хорошого річкового піску. Поліпшення складу неодмінно позначиться на дренажних якостях такий ґрунту. А пісковики перестануть з легкістю «відпускати» вологу і поживні речовини на глибину, недосяжну для коренів городніх культур.
Вам знадобиться
  • - Пісок або глина;
  • - Вапно;
  • - Органічні добрива;
  • - Мінеральні добрива.
Інструкція
1
Вдоскональте дренажні якості важкої ґрунту внесенням «баластного» шару. Зніміть родючий шар глинистої ґрунту, складіть його в сторону. На грядки насипте рослинного сміття - наприклад, тирси листяних порід дерев, подрібненої кори і т.д. Обов'язково обробіть інтавір або іншим засобом від шкідливих комах. Поверніть знятий родючий шар. Дана технологія дозволяє поліпшити повітря-і вологообмін, тобто механічну структуру важких ґрунтів.
2
Проізвесткуйте ґрунту, що мають високий pH. Внесення вапна не повинне супроводжуватися заправкою органічних добрив. Якщо одну операцію проводите навесні, іншу проводите восени. Вапнування рекомендується робити 1 раз в 5 років. У рік його проведення має сенс посадити хрестоцвіті, вони більш інших рослин чуйні на вапно. Як показує практика, вапнування дозволяє поліпшити родючість кислих грунтів в два, а то і три рази.
3
Внесіть органічні добрива. Якщо використовуєте свіжий гній - краще це робіть восени. Дуже мало культур, здатних рости на свіжому гної при його весняному внесенні. До них відносяться кабачки, огірки і гарбуз, і то сам гній, щоб уникнути кореневих опіків, присипайте землею. Гній домашніх птахів рекомендується або розвести у воді і дати йому перебродити, або прошарувати їм компостну купу і внести на грядки для збільшення родючості ґрунту вже через рік - коли перепріє.
4
Посадіть сидерати - рослини, що покращують механічний склад ґрунту, а також збагачують її мінеральними речовинами. До них відносяться багато бобові - боби, квасоля, горох, люпин. Крім бобових сидератами вважаються овес, гречка, конюшина. Їх можна висаджувати як навесні, так і восени. Сприятливий вплив цих рослин на грунт пояснюється зеленою масою, що містить комплекс мінералів, які при переорювання переходять в землю.