Як найкраще запам'ятати текст.

Шкільні роки чудові для багатьох залишилися затьмарені величезною кількістю матеріалу, який необхідно було вивчити. Кожен справлявся з цим по-своєму: хтось перечитував текст десятки разів, хтось писав шпаргалки, хтось волів спати з підручником. Однак існують методики, завдяки яким, текст запам'ятовується легше.
Вам знадобиться
  • - диктофон;
  • - аромалампи та ефірне масло.
Інструкція
1
Приступайте до вивчення матеріалу в першій половині дня. Виберіть час, коли ви вже прокинулися і ясно соображаете, але ще не встигли втомитися, і постарайтеся «впихнути» в себе якомога більше корисної інформації. Не потрібно відкладати текст на останній день. В цьому випадку психологічний момент зіграє свою роль: вам буде страшно навіть підходити до підручника, і ви нічого не запам'ятаєте.
2
Прочитайте текст , вникніть в його суть. Навіть якщо ви зазубрювати напам'ять уривок з літературного твору, необхідно розуміти, про що в ньому йдеться. Подумки складіть короткий план прочитаного.
3
Подумайте, яка пам'ять у вас розвинена краще: зорова або слухова. Якщо зорова, то, приступаючи до вивчення текст а, уважно розгляньте сторінку. Зверніть увагу, який у неї номер, скільки в текст е абзаців, загнуті чи куточки листа. Кілька разів прочитайте перший абзац. Потім подумки уявіть перед собою сторінку і «прочитайте» з неї текст .
4
Якщо ви краще запам'ятовуєте на слух, прочитайте текст на диктофон, а потім регулярно прослуховуйте запис, розбиваючи інформацію на уривки та заучуючи його.
5
Людина добре запам'ятовує інформацію, яка асоціюється у нього з певними запахами. Приступаючи до заучування текст а, запаліть аромалампу, наповнивши її ефірним маслом. Підійде масло цитрусових, м'яти, розмарину, ялівцю, евкаліпта, мускату. Після цього вам достатньо буде відкрити флакончик і відчути знайомий аромат, щоб згадати текст .
6
Після того як ви вивчили текст , відверніться, займіться іншими справами, і не відкривайте книгу. Повторити його слід лише ввечері. У сні людський мозок сортує інформацію, розкладає її по поличках, видаляючи непотрібну. Ви й самі здивуєтеся, коли, прокинувшись, зрозумієте, що можете відтворити текст з будь-якого місця.