Як краще приймати кальцій. Як краще пити кальцій, щоб не було запорів.

Кальцій - життєво необхідний організму мікроелемент. Його нестача призводить до підвищеної крихкості кісткової тканини, карієсу, ламкості волосся та нігтів. Тому дуже важливо, щоб в організм людини надходила достатня кількість елементу. Але домогтися цього тільки шляхом правильного харчування, вводячи в свій раціон більше молочнокислих продуктів, наприклад, практично неможливо. Необхідно також приймати препарати, що містять кальцій.
Інструкція
1
Єдиної думки про те, в який час краще приймати препарати кальцію, немає. Одні фахівці радять приймати його днем, інші - ввечері. Тому, розумніше за все, буде прийняти препарат 2- 3 рази в день, відповідно, розбивши на частини добову дозу (зазвичай, максимальна добова доза становить 1000 мг). Наприклад, вдень і ввечері по 500 мг.
2
Чи приймати кальцій до їжі, під час їжі або після? Це залежить від того, яка речовина входить до складу препарату. Наприклад, вуглекислий кальцій (карбонат кальцію, СаСО3) краще всмоктується, якщо його прийняти під час їжі або відразу після прийому їжі. Якщо ж приймаються препарати на основі глюконату кальцію, цитрату кальцію або лактату кальцію, то ефективність їх всмоктування практично однакова в будь-який час доби, незалежно від того, поїли ви чи ні.
3
У будь-якому випадку рекомендується запивати препарат кальцію великою кількістю рідини, а краще всього, звичайною водою. Одночасний прийом вітаміну D разом з кальцієм покращує всмоктування цього мікроелемента. Джерелом вітаміну D в натуральному вигляді може послужити риб'ячий жир, печінка, сметана, яєчний жовток, оселедець, макрель, лосось. Але абсолютний рекордсмен за вмістом вітаміну D - печінка морських риб. Можна приймати і синтетичний вітамін D у вигляді драже, таблеток. Він також виробляється шкірою під впливом сонячних променів, тому в літній час намагайтеся більше гуляти на свіжому повітрі.
4
Для запобігання остеопорозу - крихкості кісткової тканини, викликаної нестачею кальцію, дорослим людям рекомендується приймати в день близько 400 МО (тобто міжнародних одиниць) вітаміну D, а особам похилого віку - від 400 до 800 МЕ.
5
В даний час існує три основні форми препаратів кальцію: звичайні таблетки, жувальні таблетки і шипучі (швидкорозчинні) таблетки. Найбільш ефективні з них - шипучі, оскільки вони містять більше кальцію і швидше всмоктуються. Однак жувальні таблетки теж мають свої переваги. Наприклад, їх можна вживати практично де завгодно і коли завгодно (в купе поїзда, в залі кінотеатру, на зборах і т.д.), не привертаючи до себе уваги і не заважаючи оточуючим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Bu0kildduIY