Як захищати презентацію.

Захист презентації повинна складатися з двох важливих частин - це демонстрація слайдів і супровід їх вашим виступом. Пам'ятайте про те, що виступаючий повинен відігравати провідну роль, а слайди призначені лише для підтримки його виступу. Нехтування ці принципом призведе до того, що глядачі не оцінять захист вашої презентації. Отже, для того щоб успішно впоратися з захистом презентації, ви повинні слідувати певним правилам.
Інструкція
1
Будуйте ваш виступ на аргументах, але не на слайдах. Навіть в тому випадку, якщо ваша презентація грамотно складена, тобто візуальні елементи добре поєднуються з текстом, все одно не варто вести ваш захист строго по тексту презентації. Ви повинні супроводжувати презентацію власними аргументами, тезами і висновками, які не суперечать зі змістом роботи. Ніколи не говорите «перейдемо на сторінку 7», замість цього використовуйте: «Ця проблема вирішена на сторінці 7».
2
Готуйтеся до виступу. Важливо, щоб ваш виступ було прорепетирувати кілька разів, а також отхронометріровано. Не варто готуватися в останню ніч, аудиторія з легкістю це помітить, адже далеко не кожна людина зможе компенсувати непідготовленість щирістю і відмінною імпровізацією.
3
Не варто забувати про те, що аудиторія - це живі люди. За час, на який розрахована презентація, презентер повинен змусити аудиторію повірити йому. Якщо ви не зможете сподобатися глядачам, то все витрачене час пройшов даремно.
4
Навіть якщо ви самі не впевнені в тому, про що розповідаєте, ніколи не показуйте цього аудиторії під час захисту презентації. У вашому голосі повинна бути присутня переконаність у тому, що ви робите.
5
Ніхто не захищений від несподіванок. Ретельно перевіряйте ноутбук, заряд акумулятора, працездатність проектора. Найкраще заздалегідь прийти на зустріч і якісно підготуватися.