Як пояснити дитині слово "немає".

Щоб дитина навчилася розуміти слова «ні» або «не можна», важливо правильно вміти вимовляти їх. Деякі батьки навіть не здогадуються, що заборони з приводу призводять до обмеження права вибору дитини і обмеження його самостійності.
Інструкція
1
Психологи вважають, що кількість заборон повинна дорівнювати віку малюка. Для дворічного дитини суворих заборон має бути не більше двох. Саме така кількість в цьому віці він в змозі запам'ятати і зрозуміти. Діти до року взагалі не можуть сприймати слово «ні». Тому слід користуватися іншими прийомами. Якщо малюк зайнявся тим, що робити не можна, відволікаючи його, наприклад, скажіть: «Подивися, он машинка поїхала, пташка полетіла і т.д.». Крім того, заборони висловлюйте і по-іншому. Наприклад, щоб пояснити дитині, що рвати журнал можна, дайте йому зрозуміти, що журналу боляче.
2
Давайте малюкові право вибору між декількома варіантами, не включаючи той, який небажаний. Наприклад, якщо дитина хоче піти грати в мокру пісочницю, не кажіть «ні», а поясніть йому, що він там пограє, коли вона висохне, а поки можна погодувати пташок або пограти в хованки. Дитина відчує, що ви не проти його вибору.
3
Коли дитина досягне трирічного віку, вам найпростіше буде з кожного приводу говорити «ні». Краще дайте дитині можливість проявити самостійність, в цьому віці заборон має бути тільки три.
4
Коли дитина досягне чотирирічного віку він буде розуміти що, те, що йому не можна робити зараз, буде дозволено пізніше. Наприклад, переходити дорогу він зможе тоді, коли піде до школи. А зараз, щоб малюк відчував себе більш впевнено, приготуйте разом з ним бутерброд, наприклад. Крім того, в цьому віці повинні бути обмеження і на певні моменти, наприклад, можна тільки одну шоколадку. І не піддавайтеся на вмовляння.
5
Якщо ваша дитина намагається за допомогою істерик домогтися від вас схвалення. Не звертайте на це уваги. Дайте йому зрозуміти, що поки він не заспокоїться, ви не будете з ним розмовляти.
6
Крім того, будь-яке «ні» повинні підтримувати і інші члени сім'ї. Ні в якому разі не можна допускати, щоб мама заборонила, а тато дозволив що-небудь.
Щоб уберегти дитину від небезпеки, дорослі змушені говорити "не можна". Не завжди це зустрічає розуміння у дитини. Щоб уникнути сварок і конфліктів, дотримуйте кілька правил.
Інструкція
1
Говорите суворим голосом, що не посміхайтеся. Дайте дитині зрозуміти всю серйозність ситуації і що ви не передумаете.Не міняйте своїх рішень. Щоб уникнути конфліктів, домовтеся з іншими членами сім'ї про те, що саме ви забороняєте дитині . Наприклад, якщо перед обідом не можна їсти цукерки, то ніхто не повинен робити винятків. Інакше дитина, почувши «не можна», піде до бабусі, яка напевно пошкодує і дозволить з'їсти цукерочку.
2
Пояснюйте дитині , чому саме не можна це робити (не можна тягати кішку за хвіст, бо їй боляче і вона може подряпати тебе). Якщо можливо, пропонуйте альтернативу: «Не можна малювати олівцями на шпалерах, але можна на листочку паперу, крейдою на дошці ...» і т.д.
3
Забороняючи щось дитині , проявляйте мудрість. Можливо, якісь заборони давно пора переглянути. Замість того, щоб забороняти пограти з кошеням, нагадайте про необхідність вимити руки після гри з твариною. Учіть дитину освоювати навколишній світ: як поводитися з гострими предметами, що робити, якщо розбилося скло і т.д.
4
Пам'ятайте, що особистий приклад ніхто не відміняв.
5
Чи не забороняйте, а грайте. Залучіть до пояснення улюблених героїв мультфільмів або казок, зробіть пару ляльок, розіграйте сценку. Залучіть в це дитини: нехай він пояснить недбайливому Буратіно, що не можна чіпати праска; а улюблена лялька - чому не можна скупитися.
6
Наберіться терпіння. Частіше розмовляйте зі своєю дитиною, щоб у вашій мові звучало не тільки слово «не можна». Намагайтеся не зловживати ним, інакше дитина просто перестане звертати на нього вніманія.Еслі дитина ще мала, приберіть подалі речі, які є предметом ваших з ним конфліктів (ножиці, сірники, гострі предмети тощо.).
7
Негативна поведінка дитини може просто означати, що він не знає як вчинити. Якщо у нього відібрали іграшку, то цілком природна поведінка для дитини - вдарити кривдника. Поясніть, що робити в такій ситуації: сказати мамі або постаратися домовитися про повернення іграшки мирним шляхом.
Корисна порада
Маленька дитина поки не розуміє ваших словесних пояснень, але він здатний сприймати ваше невдоволення його вчинком.