Як відформатувати новий жорсткий диск.

Перед роботою з новим жорстким диском необхідно провести первинну настройку цього пристрою. У даному випадку мова йде про форматування вінчестера і створенні потрібного числа локальних дисків.
Вам знадобиться
  • Завантажувальний диск Windows.
Інструкція
1
Підключіть новий жорсткий диск до виключеного комп'ютера. Увімкніть ПК і переконайтеся в тому, що завантаження буде виконана зі старого накопичувача. Це дозволить уникнути проблем, пов'язаних із запуском операційної системи.
2
Після завантаження ОС почекайте якийсь час, поки визначиться новий жорсткий диск. Відкрийте меню «Мій комп'ютер» і клацніть правою кнопкою миші по іконці потрібного вінчестера. У розгорнулося вікні виберіть пункт "Форматувати».
3
В полі «Файлова система» виберіть варіант NTFS, а в графі «Розмір кластера» вкажіть пункт «Стандартний розмір». Дайте назву даного жорсткого диска, ввівши його в поле «Мітка тому». Обов'язково вимкніть функцію поверхневого стирання секторів, знявши галочку з пункту «Швидке (очищення змісту)».
4
Натисніть кнопку «Почати» і почекайте, поки програма виконає форматування вінчестера. Якщо у вас немає іншого жорсткого диска, необхідного для завантаження ОС, виконайте форматування накопичувача під час установки системи.
5
В Windows XP дочекайтеся появи меню вибору локального томи для завантаження системи. Вкажіть потрібний жорсткий диск або його розділ. Виберіть пункт «Форматувати в NTFS (повне)» і натисніть клавішу Enter.
6
Якщо ви встановлюєте Windows Vista (Seven), дотримуйтесь покроковому меню до появи вікна, що містить список активних вінчестерів. Виділіть іконку нового жорсткого диска та натисніть кнопку «Видалити».
7
Тепер клацніть лівою кнопкою миші по полю «нерозмічена область» і натисніть «Створити». Вкажіть розмір нового томи. Для зберігання файлів ОС і додаткових програм рекомендують виділяти 50-100 Гбайт.
8
Аналогічним методом створіть другий локальний диск. Він повинен використовуватися для зберігання файлів, що не мають відношення до операційної системи. Виділіть перший локальний диск і натисніть кнопку «Далі» для переходу до наступного етапу установки Windows.
Сьогодні в Windows XP існує два основних способи форматування жорстких дисків із запущеною системи - швидке і глибоке. Зрозуміло, у кожного із способів існують певні плюси і мінуси, про які ми й поговоримо.
Вам знадобиться
  • Персональний комп'ютер.
Інструкція
1
Форматування жорстких дисків. Операція виконується наступним чином. Спочатку потрібно відкрити папку «Мій комп'ютер». Далі, слід вибрати диск, який потрібно відформатувати і клікнути на його ярлику правою кнопкою миші. У меню, виберіть пункт форматування. Перед вами з'явиться вікно, де вам належить вибрати тип форматування: швидке (очищення змісту), або ж з використанням стиснення. Також існує глибоке форматування - воно виконується, якщо ви не відзначаєте ніяких пунктів у вікні. Поговоримо докладніше про способи форматування.
2
Швидке форматування. Дана операція видаляє всі дані з жорсткого диска поверхово. Тобто, всі дані стають невидимими користувачеві, проте зберігаються в системному реєстрі, завдяки чому, з використанням спеціальних програм їх завжди можна відновити. Вся операція форматування займає не більше десяти секунд.
3
Форматування з використанням стиснення. Якщо при форматуванні жорсткого диска ви виберете пункт «Використовувати стиснення», надалі, все що записуються на вінчестер дані автоматично будуть проходити процедуру стиснення. Даний спосіб можливий як при швидкому форматуванні, так і при глибокому.
4
Глибоке форматування. Форматувати жорсткий диск подібним чином, можна, не зазначаючи пункт «Швидке форматування». У такому випадку, вся операція виконується досить довго, загальний час буде залежати від розміру жорсткого диска. Після глибокого форматування, що-небудь з видалених даних відновити практично неможливо, на відміну від швидкого форматування.