Як вибрати правильну подушку.

Майже половину свого життя людина проводить у сні. Від того як людина відпочив вночі, великою мірою залежить його самопочуття і працездатність протягом дня. Тому важливе значення має постіль, на якій людина спить, і, особливо - подушка.
Інструкція
1
Подушка під час сну необхідна в зв'язку з будовою людського тіла. Якщо спати без подушки, то шийні хребці викривляються, і м'язи шиї не розслабляються. Це може привести до болю в спині і головного болю. Правильно підібрана подушка повинна підтримувати голову і шию. Тому дуже важливо правильно вибрати подушку .
2
При покупці подушки потрібно враховувати ще й деякі фактори. Наприклад, ширину плечей людини. Для широкоплечих людей рекомендуються більш високі подушки - висотою від 14 до 17 см (при стандартній висоті 10-14 см).
3
Якщо людина любить спати на спині, то йому потрібна невисока подушка. Слід враховувати і твердість матраца. При м'якому матраці спати на низькій подушці буде зручніше, при жорсткому - краще вибирати подушку вище.
4
Подушки стандартних розмірів мають довжину від 40 до 80 см і ширину від 30 до 50 см. Любителі великих подушок повинні пам'ятати, що подушка не повинна бути ширше матраца. Звичними для нас є квадратні і прямокутні подушки, але останнім часом з'явився новий вид цієї постіль - ортопедичні подушки. Вони мають спеціальний напіввалик, виготовлений з іншого матеріалу, який краще підтримує шию і менше викривляє хребет. На деяких ортопедичних подушках зроблена спеціальна виїмка для голови.
5
Щоб правильно вибрати подушку для сну, потрібно визначитися, який матеріал наповнювача переважніше саме для вас.
6
Найстаріший «дідівський» матеріал для наповнення подушок - гусячі або лебединий пух і пір'я. Гідності пір'яних подушок в тому, що вони забезпечують хорошу теплоізоляцію і вбирають і випаровують вологу, тому легко відновлюють свою форму при збиванні. Але ці подушки категорично протипоказані алергікам, так як в натуральних пір'ї і пусі заводяться кліщі. Людина, сплячий на такій подушці, постійно вдихає їх екскременти.
7
Пір'яне подушку потрібно хоча б раз на рік просушувати на сонці, так як через високу гігроскопічності вона збирає всередині багато вологи. Термін експлуатації пір'яних подушок - не більше п'яти років. Після цього терміну перо починає руйнуватися, і подушка стає «санаторієм» для кліщів. Краще буде її викинути і купити нову.
8
Хорошим натуральним наповнювачем для подушок є гречана лузга. Цей наповнювач завдяки своїм ароматерапевтическим властивостям допомагає добре розслабитися після важкого дня. Пересипання лузги всередині подушки дозволяє їй легко повторювати форму голови, позбавити людину від хропіння і зняти втому в кінцівках.
9
Дуже зручні подушки з синтетичними наповнювачами - синтепоном, комфорель. Вони не викликають алергії, стираються навіть в пральній машині і швидко сохнуть. В таких подушках кліщі не заводяться. Подушки на синтетичних наполнителях служать 7-10 років, на багатьох з них для зручності прання мається застібка-блискавка.
10
Найсучаснішим наповнювачем є латекс - натуральний матеріал зі спіненого каучуку. Він використовується в основному в ортопедичних подушках. Пружність матеріалу дозволяє такій подушці добре підтримувати голову і шею.Взвесьте всі «за» і «проти» запропонованих видів подушок і вибирайте ту, яка допоможе зберегти ваше здоров'я!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Dgna4i3y6C4
Зверніть увагу
Як правильно вибрати подушку? Подушки потрібні для того, щоб підтримувати шию. Тому ніколи не лягаєте так, щоб на подушці виявилася толкьо голова ... Це тільки одна порада, яку дають фахівці для того, щоб ваш сон був глибоким і повноцінним. Але, найголовніше вибрати правильну подушку, а це справа не проста ...
Корисна порада
У нашій статті ми постараємося вам розповісти, з яких матеріалів роблять подушки, як правильно вибрати подушку і чим подушки з різних матеріалів відрізняються один від одного. Як вибрати правильну подушку для сну? В даний час в магазинах дуже великий асортимент подушок - тут і недорогі подушки із синтетичним наповнювачем, і незвичайні екологічно чисті подушки з наповнювачем з бамбука і гречки, і всіма улюблені пухові подушки.