Як відмінити зустріч.

В світі бізнесу свої закони. В процесі бізнес-спілкування важливо дотримуватися не тільки правила загальної культури, а й певні закони ділового етикету. Одним із важливих пунктів цього зводу правил є дотримання домовленостей з приводу переговорів і ділових зустрічей.
Інструкція
1
Головне правило при проведенні ділових зустрічей - дотримання пунктуальності. Не запізнюйтесь і не зловживайте чужим часом. Якщо ви живете у великому місті, де пробки на дорогах - звичне явище, плануйте свій час таким чином, щоб прибути на місце зустрічі раніше співрозмовника. Якщо не встигаєте, зателефонуйте і поцікавтеся, чи зможе людина вас почекати. Якщо ні - вибачитеся і перенесіть зустріч .
2
Якщо вас запросили на ділову зустріч в іншу організацію, а ваш співрозмовник виявився зайнятий - сядьте і чекайте його. Чи не відволікайте інших співробітників розмовами і не дивіться демонстративно на годинник. Якщо по закінченні 20 хвилин ваш співрозмовник не звільнився, поцікавтеся, скільки вам ще чекати. Коли ви не маєте в своєму розпорядженні зайвим часом, то прямо скажіть секретарю, що переносите переговори. Дату узгодьте з помічником вашого співрозмовника або попросіть пізніше зв'язатися з вами для уточнення дня і часу переговорів.
3
Не варто приходити на зустріч з останніх сил, якщо ви захворіли. Від таких переговорів буде мало толку, а ще ви можете заразити свого співрозмовника. Як тільки ви зрозуміли, що не зможете приїхати на ділову зустріч через свої проблеми зі здоров'ям, одразу ж поінформуйте співрозмовника. Не залишайте це на останній момент в надії, що поправитеся. Цінуйте чужий час також, як своє.
4
На зустрічі вам можуть бути необхідні які-небудь документи, дані чи звіти. Потрібно готувати їх заздалегідь, від цього нерідко залежить підсумок переговорів. Якщо ви зрозуміли, що вам не вистачає даних і потрібен додатковий час для їх підготовки, зателефонуйте і перенесіть зустріч . Чесно поясніть співрозмовнику причину перенесення, не посилайтеся на зайнятість. Краще ретельніше підготуватися, ніж провести даремні переговори, витративши свій і чужий час.